Matura 2016, ODPOWIEDZI - polski, matematyka, angielski. Zobacz arkusze CKE! [ZADANIA, TEMATY MATURALNE 2016]

Matura 2016 rozpoczęta! Pierwszy egzamin odbył się 4 maja. Ostatni egzamin w ramach matury 2016 został zaplanowany przez CKE na 27 maja. Do tej pory odbyła się już matura z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Mamy już odpowiedzi do matury 2016 z tych przedmiotów. Zobacz odpowiedzi, oficjalne arkusze CKE, schematy rozwiązań. Sprawdź, czy zdałeś maturę 2016!

Matura 2016, ODPOWIEDZI. Polski, poziom podstawowy. "Dziady", "Lalka" i Herbert

Matura 2016 z języka polskiego na poziomie podstawowym odbyła się 4 maja. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9. Co było w arkuszach CKE? Pojawił się fragment "Lalki" Bolesława Prusa. Tematy maturalne 2016 z polskiego podstawowego opierały się na IV części "Dziadów" Adama Mickiewicza oraz na wierszu Zbigniewa Herberta - "Dałem słowo". Temat rozprawki na podstawie "Dziadów" brzmiał: "Czy warto kochać jeśli przez miłość się cierpi?".

Większość maturzystów jest zadowolona z tegorocznych tematów maturalnych z polskiego. Szczególnie przypadł im do gustu temat odwołujący się do "Dziadów". Maturzyści są zdania, że tematy, które znalazły się w arkuszach CKE były bardzo łatwe, a sama matura okazała się prostsza niż egzaminy próbne.

Matura 2016 POLSKI - odpowiedzi, arkusze CKE - poziom podstawowy

Zobacz odpowiedzi ekspertów Edulandia.pl do matury 2016 z języka polskiego na poziomie podstawowym i porównaj je ze swoimi odpowiedziami. Sprawdź oficjalne arkusze CKE. Przekonaj się, jak napisałeś maturę 2016 z polskiego podstawowego!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 ODPOWIEDZI, j. polski, poziom rozszerzony. Parandowski, Schulz, Konwicki w arkuszach CKE

Na maturze 2016 z polskiego rozszerzonego pojawił się tekst Parandowskiego o poetach. Tematyką drugiego tekstu (autorstwa Brunona Schulza) był upływający czas. Komentarze na Twitterze po egzaminie maturalnym z polskiego na poziomie rozszerzonym były dość zróżnicowane. "Rozszerzenie było 2/10" - relacjonował jeden z Twitterowiczów. "Masakra jakaś, dwie rozprawki jednego dnia to za dużo, na pewno źle napisałam" - to inna opinia z Twittera.

Matura 2016 POLSKI - odpowiedzi i arkusze CKE - poziom rozszerzony

Eksperci Edulandia.pl rozwiązali arkusze CKE z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Sprawdź, co powinno się znaleźć w tegorocznych wypracowaniach maturalnych z polskiego rozszerzonego. Zobacz oficjalne arkusze CKE do matury 2016 z polskiego na poziomie rozszerzonym.

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom rozszerzony>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 ODPOWIEDZI: matematyka, podstawa. Różne opinie

Matura 2016 z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się 5 maja o godzinie 9. Komentarze po egzaminie maturalnym z matematyki 2016 są dość zróżnicowane. Część zdających twierdzi, że matura podstawowa z matematyki nie poszła im najlepiej. Ale duża grupa maturzystów 2016 jest zdania, że matura z matematyki na poziomie podstawowym była bardzo prosta. Zobacz przykładowe opinie z Twittera zamieszczone pod hashtagiem #matura2016:

"Naprawdę się bałam, ale niepotrzebnie. Nie było tragedii"

"Śmiesznie było, w sierpniu będzie zabawniej"

"Skoro dla mnie matma była prosta to jestem pewna, że była śmiesznie prosta dla większości"

"Ta matma to porażka jakaś"

"Ta matma wydała się za prosta"

Matura 2016 MATEMATYKA odpowiedzi, poziom podstawowy. Arkusze CKE i rozwiązania zadań

Zobacz przykładowe odpowiedzi do matury 2016 z matematyki na poziomie podstawowym przygotowane przez ekspertów serwisu Edulandia.pl. Sprawdź rozwiązania do zadań, które pojawiły się w tym roku w arkuszach maturalnych na matematyce na poziomie podstawowym.

Matura 2016 z MATEMATYKI - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z MATEMATYKI - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 ODPOWIEDZI - język ANGIELSKI, poziom podstawowy. Był "Harry Potter"!

Matura 2016 z angielskiego na poziomie podstawowym miała miejsce 6 maja. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9. Na maturze 2016 z angielskiego podstawowego pojawił się fragment "Harry'ego Pottera", a cały egzamin maturzyści oceniają jako banalny - wielu z nich wychodziło przed czasem.

"Aaaaa był fragment z "Harry'ego Pottera" jak Ron mu chciał pomóc z bagażem" - relacjonowała tuż po egzaminie z angielskiego na Twitterze jedna z maturzystek.

W ramach wypowiedzi pisemnej należało napisać wiadomość e-mail do koleżanki. Tematem listu był wyjazd do zagranicznej szkoły - trzeba było opisać występ oraz co będzie się tam robić w czasie wolnym.

Komentarze w mediach społecznościowych po maturze z angielskiego na poziomie podstawowym były utrzymane w jednym tonie - zobacz wybrane wpisy z Twittera:

"Chyba zaszła pomyłka i na angielskim pisaliśmy test szóstoklasistów"

"Podczas słuchania zrobiłam dwa inne zadania z czytania"

"Skończyłam już podstawę, było tak łatwe, że żenada aż"

"Podstawa z angielskiego jest tak banalna, że czasem się zastanawiam czy na pewno nie ma tu haczyka lol"

Matura 2016 ANGIELSKI - odpowiedzi i arkusze CKE - poziom podstawowy

Odpowiedzi do matury 2016 z angielskiego na poziomie podstawowym znajdziesz w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci rozwiązali arkusze CKE z angielskiego - możesz porównać swoje odpowiedzi z naszymi rozwiązaniami i oszacować, ile punktów udało ci się zdobyć na maturze z angielskiego. Zobacz też arkusze CKE.

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 ODPOWIEDZI, angielski, poziom rozszerzony. Zadania CKE? "Z piekła rodem"

Komentarze po maturze z angielskiego 2016 na poziomie rozszerzonym były zdecydowanie mniej pozytywne niż po maturze z angielskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści ocenili ten egzamin jako bardzo trudny. Szczególnie problematyczne okazały się być tegoroczne zadania ze słuchu. Zobacz wpisy z Twittera po maturze z angielskiego na poziomie rozszerzonym:

"Rozszerzony angielski był z piekła rodem. Strasznie trudny. I mówię to ja, która z próbnej rozszerzonej miała 100%. STO PROCENT"

"Po co ja brałam ten rozszerzony angielski"

"Temat rozprawki na rozszerzeniu był tragiczny"

"Rozprawka i artykuł nie takie złe do napisania, ale te słuchanie... Masakra!"

"Hahaha! No to sobie CKE zaszalało z rozszerzonym angielskim"

Matura 2016 angielski, zobacz ODPOWIEDZI - poziom rozszerzony. Arkusze CKE

Zobacz oficjalne arkusze CKE oraz przykładowe odpowiedzi do matury 2016 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Sprawdź, jak napisałeś maturę z angielskiego!

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom rozszerzony>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, rozszerzony>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Więcej o: