Matura 2016, ANGIELSKI - podstawa i rozszerzenie. Jak było? Mamy ODPOWIEDZI! [ARKUSZE CKE, ZADANIA]

Matura 2016 z angielskiego za nami. 6 maja o godzinie 14:00 maturzyści przystąpili do matury z angielskiego rozszerzonego, wcześniej pisali maturę z tego języka na poziomie podstawowym. Wiemy już, jakie zadania pojawiły się w arkuszach CKE. Mamy ODPOWIEDZI! Sprawdź, jak napisałeś maturę z angielskiego 2016.

Maturzysto, zobacz, jak napisałeś maturę z angielskiego na poziomie podstawowym! [ODPOWIEDZI i ARKUSZE]

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Matura 2016, angielski rozszerzony. Zobacz ARKUSZE I ODPOWIEDZI do matury z angielskiego

Matura 2016 z angielskiego na poziomie podstawowym już za nami. Komentarze maturzystów sa jednoznaczne - tegoroczny arkusz był dla nich bardzo łatwy. Wielu z nich opuszczało salę już po 40 minutach, nie wykorzystując nawet połowy otrzymanego od CKE czasu. Hitem matury 2016 z angielskiego był fragment pierwszej części "Harrego Potter'a", który pojawił się w arkuszu. Dłuższa wypowiedź pisemna miała mieć charakter listu do koleżanki, w którym trzeba było opisać planowany wyjazd do zagranicznej szkoły. Na Twitterze większość maturzystów oceniła tegoroczny egzamin terminem "banalny".

"Przy fragmencie z Harrym Potterem narysowałam serduszko, mam nadzieję, że egzaminator się nie pogniewa"

"Angielski piece of cake, ale znów pojawił się mój odwieczny problem: jak się zmieścić w 130 słowach?!"

"Skończyłam angielski druga i się nudzę"

"Podczas słuchania zrobiłam dwa inne zadania z czytania"

"Obrażono moją inteligencję. Ponownie"

Matura 2016 z angielskiego, poziom rozszerzony - czego można się spodziewać po tegorocznym arkuszu?

Matura 2016 z angielskiego na poziomie rozszerzonym potrwa 150 minut i zakończy pierwszy tydzień maturalnych zmagań. Język angielski jest od lat najczęściej i najchętniej wybieranym językiem, choć maturzyści mają obecnie do wyboru kilka języków nowożytnych, jak niemiecki, włoski czy hiszpański. W trakcie rozwiązywania egzaminu maturzyści będą musieli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu czytanego oraz słuchanego, jak i skonstruowania dłuższej wypowiedzi pisemnej. W roku poprzednim maturzyści mierzyli się m.in. z konstruowaniem listu do redakcji na temat dopingu w sporcie.

Matura 2016, angielski rozszerzony - kiedy wyniki?

Wiemy, że oczekiwanie na odpowiedzi do czerwca graniczy niemal z niemożliwością, dlatego eksperci z Edulandia.pl tuż po opublikowaniu arkuszy przez CKE rozwiążą tegoroczną maturę z angielskiego, by każdy maturzysta mógł sprawdzić, jak mu poszło. Zapraszamy również do sprawdzenia odpowiedzi z języka angielskiego podstawowego i śledzenia komentarzy na naszym facebookowym profilu "Ożesz w maturę".

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: