Matura 2016 MATEMATYKA - mamy informacje o ZADANIACH! Matematyka była trudna! Odpowiedzi o 14 na Edulandia.pl

Matura 2016 z matematyki dobiega końca. Mamy już pierwsze informacje o zadaniach i komentarze tegorocznych maturzystów. Sprawdź, jakie zagadnienia pojawiły się na maturze 2016 z matematyki na poziomie podstawowym. Już po 14 rozpoczniemy publikację odpowiedzi i rozwiązań z matematyki. Zobacz, ile punktów udało ci się uzyskać i czy zdasz maturę.

Matura 2016 MATEMATYKA, zadania: dużo kątów, ciągi, błąd względny

Według pierwszych informacji na Twitterze na maturze 2016 z matematyki podstawowej pojawiły się zadania z geometrii, ciągi czy błąd względny. Oczywiście nie mogło zabraknąć zadań z deltą. Pojawiło się też zadanie z ostrosłupem.

W arkuszach z matury z matematyki podstawowej znalazły się też takie zagadnienia jak równanie, liczenie średniej czy prawdopodobieństwo.

Matura 2016 z MATEMATKI. Była taka trudna?

Maturzyści co roku bardzo obawiają się matury z matematyki, nawet na poziomie podstawowym. Wielu zdających boi się, że nie uda im się uzyskać 30 proc. punktów niezbędnych do zaliczenia egzaminu z matematyki.

I w tym roku maturzyści wyrażali obawy przez maturą z matematyki podstawowej. W komentarzach w mediach społecznościowych pisali m.in.:

"Jestem już pewna że nie zdałam tej matmy"

"Matematyka to porażka"

"Jestem już po maturze z matematyki i powiem jedno: TRAGEDIA!"

"Żeby mieć chociaż 30%"

Matura 2016 MATEMATYKA - ODPOWIEDZI jeszcze dziś

Po godzinie 14 w serwisie Edulandia.pl rozpoczniemy publikację oficjalnych arkuszy CKE oraz przykładowych odpowiedzi i rozwiązań do zadań, które pojawiły się dziś na maturze 2016 z matematyki na poziomie podstawowym. Tym samym maturzyści nie będą musieli czekać do czerwca na opublikowanie przez CKE oficjalnych wyników matur - dziś każdy abiturient będzie mógł sprawdzić, czy udzielił poprawnych odpowiedzi do matury z matematyki na poziomie podstawowym i policzyć, ile punktów udało mu się uzyskać. Maturzysto, zobacz, czy zdałeś maturę 2016 z matematyki!

Więcej o: