Matura 2016 MATEMATYKA podstawowa. Odpowiedzi już dziś po 14! Rozwiązania, arkusze CKE, zadania

Matura 2016 z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się 5 maja o godzinie 9. Uczniowie mają 170 minut na rozwiązanie arkuszy CKE z zadaniami. Jak wyglądały nastroje maturzystów przed egzaminem z matematyki? Jeszcze dziś po godzinie 14 w serwisie Edulandia.pl rozpoczniemy publikację arkuszy CKE oraz przykładowych odpowiedzi i rozwiązań do matury 2016 z matematyki. Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś!

Matura 2016 MATEMATYKA, podstawa. "Matematyka to porażka"?

Dla większości maturzystów egzamin z matematyki jest tym najtrudniejszym na maturze. Podobnie jest i w tym roku. Już od paru tygodniu wśród komentarzy na Twitterze pod hashtagiem #matura2016 wpisy o matematyce mają wydźwięk zdecydowanie pesymistyczny. Oto niektóre z tweetów:

"Dziś pogrom #matematyka"

"Matematyka to porażka"

"Jak jutro dobrze napiszę matmę, to mogę zwojować świat" "Chce mi się płakać"

"Ej serio boję się tej matmy"

Matura 2016 matematyka - gdy nie wiesz, co robić, licz deltę!

W ostatnich chwilach przed maturą tegoroczni abiturienci dodawali sobie otuchy przed egzaminem z matematyki.

"Wzór na deltę wykorzystam wszędzie"

"Dodatniej delty wszystkim"

"I uchowaj nas przed deltą ujemną w zadaniach zamkniętych"

Matura 2016 z MATEMATYKI - ODPOWIEDZI, arkusze, zadania, rozwiązania

Jeszcze dziś o godzinie 14 w serwisie Edulandia.pl rozpoczniemy publikację oficjalnych arkuszy CKE oraz przykładowych rozwiązań i odpowiedzi do matury 2016 z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzysto, nie musisz czekać na oficjalne wyniku matury aż do czerwca - sprawdź nasze odpowiedzi i zobacz, ile punktów udało ci się zdobyć z matury 2016 z matematyki! Policz punkty i zobacz, czy ze swoimi wynikami dostaniesz się na wymarzone studia.

Matura 2016, polski ODPOWIEDZI, TEMATY MATURALNE 2016

Wczoraj maturzyści zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego. O 9 pisali obowiązkowy egzamin na poziomie podstawowym. O 14 część abiturientów przystąpiła do rozwiązywania arkuszy na poziomie rozszerzonym.

Na maturze 2016 z polskiego na poziomie podstawowym pojawiły się takie lektury jak "Dziady" cz. IV Adama Mickiewicza, "Lalka" Bolesława Prusa, a także wiersz "Dałem słowo" autorstwa Zbigniewa Herberta. W temacie rozprawki, którą wybrała zdecydowana większość maturzystów należało napisać, czy warto kochać, mimo że miłość może powodować cierpienie.

Na polskim rozszerzonym pojawił się temat pisarzy oraz upływającego czasu. Maturzyści analizowali teksty Konwickiego, Parandowskiego oraz Schulza.

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom rozszerzony>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony>>>

Matura 2016, MATEMATYKA. Harmonogram egzaminów w ramach matury 2016

Matura 2016 z matematyki odbędzie się jeszcze na poziomie rozszerzonym. Ten egzamin CKE zaplanowała na poniedziałek 9 maja. W tym tygodniu maturzyści przystąpią jeszcze do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, rozszerzonym albo dwujęzycznym. Te egzaminy odbędą się w piątek 6 maja. Przykładowe odpowiedzi będziemy publikować tego samego dnia na Edulandia.pl.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: