Matura 2016, polski - mamy ODPOWIEDZI! TEMATY MATURALNE 2016. "Dziady" i Zbigniew Herbert, a także "Lalka"! [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2016 z polskiego na poziomie podstawowym dobiegła końca, a my znamy już tematy maturalne 2016. Zobacz odpowiedzi i oficjalne arkusze - sprawdź, jak ci poszło!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 polski - TEMATY MATURALNE 2016 - "Dziady", Zbigniew Herbert

Maturzyści relacjonują na Twitterze, że w arkuszach z polskiego na poziomie podstawowym pojawiła się IV część "Dziadów" Adama Mickiewicza a także wiersz Zbigniewa Herberta.

Według pierwszych informacji temat maturalny 2016 w oparciu o "Dziady" brzmiał: "Czy warto kochać, jeśli przez miłość się cierpi?"

W arkuszach CKE znalazła się też "Lalka" Bolesława Prusa - na podstawie fragmentu tej powieści należało rozwiązać część zadań.

Matura 2016, tematy maturalne 2016 - "Temat życia"?

Czy tegoroczni maturzyści są zadowoleni z tematów maturalnych, które znalazły się na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym? Zobacz pierwsze komentarze z Twittera:

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .