TEMATY MATURALNE 2016: ODPOWIEDZI polski. "Dziady" i Zbigniew Herbert! [RELACJA NA ŻYWO]

Matura podstawowa 2016 z języka polskiego rozpoczęła się o godzinie 9:00. Mamy pierwsze informacje o zadaniach z arkusza z polskiego na poziomie podstawowym - znamy tematy maturalne i wiemy, jakie pojawiły się lektury! Zobacz odpowiedzi i arkusze na Edulandia.pl!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 polski - TEMATY MATURALNE 2016 - "Dziady", Zbigniew Herbert

Maturzyści relacjonują na Twitterze, że w arkuszach z polskiego na poziomie podstawowym pojawiła się IV część "Dziadów" Adama Mickiewicza a także wiersz Zbigniewa Herberta.

Według pierwszych informacji temat maturalny 2016 w oparciu o "Dziady" brzmiał: "Czy warto kochać, jeśli przez miłość się cierpi?". W arkuszach CKE znalazła się też "Lalka" Bolesława Prusa - na podstawie fragmentu tej powieści należało rozwiązać część zadań.

W swojej rozprawce uczniowie odwoływali się do Wokulskiego i Łęckiej z "Lalki". Wielu maturzystów jako przykład podawało też "Cierpienia młodego Wertera". Inni odwoływali się m.in. do "Kordiana".

Tym samym nie sprawdziły się przewidywania maturzystów, którzy w naszej sondzie wyrazili opinię, że tegoroczną lekturą na maturze będzie "Pan Tadeusz".

Matura 2016 z języka polskiego - arkusze, odpowiedzi już o 14!

Publikujemy oficjalne arkusze i przykładowe ODPOWIEDZI do matury 2016 z języka polskiego na poziomie podstawowym - sprawdź, czy zdałeś maturę!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Tematy maturalne 2016 - to był banał!

Czy tegoroczni maturzyści są zadowoleni z tematów maturalnych, które znalazły się na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym? Zobacz pierwsze komentarze z Twittera:

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Więcej o: