Matura 2016 BIOLOGIA rozszerzona - uczniowie piszą. Co w arkuszach CKE? [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ROZWIĄZANIA]

Matura 2016 z biologii rozszerzonej rozpoczęła się o godzinie 9:00. To właśnie biologia stanowi jeden z najważniejszych punktów egzaminacyjnych dla przyszłych lekarzy. Abyście jak najszybciej mogli oszacować swój wynik, już po 14 opublikujemy przykładowe odpowiedzi na Edulandia.pl! Zobacz odpowiedzi do matury 2016 z biologii rozszerzonej i przekonaj się, czy zdałeś.

Matura 2016 biologia, rozszerzenie - egzamin właśnie trwa!

O godzinie 9:00 uczniowie otrzymali arkusz CKE z rozszerzonej biologii, z którym muszą się uporać w 180 minut. Prawdopodobnie będzie on zawierał około 25 zadań, które zweryfikują rozmaite umiejętności uczniów. Można zakładać, że pojawią się polecenia związane z genetyką, analizowaniem przebiegu eksperymentu oraz przetwarzaniem informacji biologicznych.

Matura 2016, BIOLOGIA. Informacje o egzaminie

Na egzaminie maturzyści mogą mieć przy sobie wyłącznie długopis lub pióro z czarnym wkładem, linijkę oraz dowód osobisty. Wszelkie próby korzystania z telefonów komórkowych lub innych urządzeń w trakcie egzaminu mogą skutkować jego przerwaniem.

Matura 2016 biologia rozszerzona. Zadania z poprzednich lat

Zadania maturalne konstruowane sa w oparciu o określone schematy. To właśnie dlatego bardzo pomocne w przygotowaniach jest analizowanie arkuszy CKE z poprzednich lat.

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Matura 2016 z BIOLOGII - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 BIOLOGIA - odpowiedzi! Arkusze CKE, wyniki, zadania

Wiemy, że nerwowe wyczekiwanie oficjalnych wyników matury 2016 aż do czerwca to ogromne wyzwanie. Możecie zatem odetchnąć z ulgą! Już po 14 zamieścimy na Edulandia.pl przykładowe odpowiedzi naszych ekspertów. Sprawdź, jak poszła ci matura rozszerzona z biologii.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: