Matura 2016 BIOLOGIA rozszerzona - "Podejrzanie prosta". ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA

Matura 2016 biologia - egzamin dobiegł końca. Maturę z biologii rozwiązywały głównie osoby marzące o studiowaniu medycyny lub pokrewnych kierunków. Matura z rozszerzonej biologii rozpoczęła się o godz. 9, a egzamin właśnie się zakończył. Mamy odpowiedzi do matury z biologii! Czy matura z biologii była trudna?

Matura 2016 BIOLOGIA - arkusze CKE, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 BIOLOGIA - ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 BIOLOGIA - arkusze CKE, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 BIOLOGIA - ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 biologia, poziom rozszerzony. "Banał nad banały"?

Część uczniów zakończyła już rozwiązywanie matury 2016 z biologii rozszerzonej. Pierwsze komentarze na temat tego egzaminu pojawiają się w mediach społecznościowych. Maturzyści piszą o swoich wrażeniach. Zobacz tweety zamieszczone pod hashtagiem #matura2016:

"Biologia banał, naprawdę przy arkuszach które dostawałam od mojej nauczycielki to banał nad banały"

"Ta biologia była podejrzanie prosta"

Matura 2016, biologia rozszerzona. "Genetyka dość prosta", co jeszcze?

Mamy już pierwsze informacje o tym, jakie zadania pojawiły się na maturze 2016 z biologii rozszerzonej. Oto, co donoszą maturzyści na Twitterze:

"Genetyka, ochrona przyrody, ryby, atp, hormony, 3 (o ile dobrze pamiętam) zad były z doświadczeniem"

"Nie było ani oddychania, ani fotosyntezy, było o atp, więc zadania ogólnie o mitochondrium, genetyka była dość prosta (poza obliczeniem odległości genów na chromosomie), trochę o narządach analogicznych na podstawie ryby i ptaka"

"Trochę zadań odnośnie trawienia tłuszczów, trzustce i hormonach"

"Było zadanie z dopasowaniem do zdania i uzasadnienie i zadanie, w którym trzeba było dać dzięcioła jako konsumenta 2 rzędu :)"

Matura 2016 BIOLOGIA, poziom rozszerzony. Twitter: Dużo zadań na logikę

Wygląda na to, że w arkuszu z biologii rozszerzonej pojawiło się dużo zadań, które opierały się nie tyle na wiedzy biologicznej, co na umiejętności logicznego myślenia. W zeszłym roku po maturze z biologii zdający wysnuli podobne wnioski:

Zobacz: Matura 2015: to był egzamin z biologii czy z czytania ze zrozumieniem? >>

Podobne komentarze pojawiają się po tegorocznej maturze z biologii. To wpisy na Twitterze:

"Prawie nic nie wiedziałem, ale zrobiłem prawie wszystko na logikę. Ciekawe jak wyszło"

"Biologia poszła mi dzisiaj chyba przeciętnie. dużo zadań na myślenie było, a nie z wiedzy także ciężko stwierdzić"

Matura 2016 BIOLOGIA, rozszerzenie. Jak wygląda arkusz?

Matura rozszerzona z biologii trwa 180 minut, w trakcie których uczniowie muszą wykazać się zdobytą wiedzą. Arkusz CKE składa się z ok. 25 zadań sprawdzających przede wszystkim umiejętności złożone, takie jak objaśnianie przebiegu procesów i zjawisk oraz wskazanie zależności pomiędzy budową danego organizmu a jego środowiskiem życia, czy wykazywanie związku obecnej różnorodności życia z przebiegiem procesu ewolucji.

Matura 2016 z BIOLOGII - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 biologia, poziom rozszerzony. ODPOWIEDZI, arkusz CKE, pytania

Eksperci serwisu Edulandia.pl będą na bieżąco rozwiązywać udostępniane przez CKE arkusze do matury z biologii na poziomie rozszerzonym. Nie musisz więc czekać aż do czerwca na oficjalne wyniki udostępnione przez CKE, aby oszacować swój wynik! Sprawdź, jak poszła ci matura rozszerzona z biologii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz wideo
Więcej o: