Matura 2016, WOS rozszerzony. RELACJA NA ŻYWO. Dziś ODPOWIEDZI, zadania, arkusze CKE

Matura 2016 z WOS-u już trwa. Maturzyści, którzy wybrali zdawanie tego przedmiotu otrzymali arkusze równo o godzinie 9:00. Na jego rozwiązanie CKE przeznaczyła w tym roku 180 minut. Jakie zadania pojawią się na maturze 2016 z WOS-u na poziomie rozszerzonym. Prowadzimy relację na żywo z matury z WOS-u. Będziemy publikować odpowiedzi i arkusze CKE. Sprawdź, jak zdałeś maturę z WOS-u!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 WOS, rozszerzenie. HARMONOGRAM

Matura 2016 z WOS-u na poziomie rozszerzonym odbywa się we wtorek 10 maja. Na rozwiązanie arkusza CKE z zadaniami maturzyści mają 180 minut. W tym roku maturę z WOS-u rozszerzonego zdaje ponad 32 tys. uczniów, czyli ok. 12 proc. maturzystów.

Matura 2016, WOS rozszerzony - co w arkuszach CKE?

Tegoroczny arkusz CKE nie będzie w dużym stopniu różnił się od tego w latach poprzednich. Nadal do rozwiązania pozostaje ok. 30 zadań, w tym polecenia zamknięte jednokrotnego wyboru oraz otwarte. Duża cześć pytań na maturze z WOS-u będzie oparta na tekstach i informacjach źródłowych, ważna jest więc umiejętność właściwego interpretacja podanych źródeł.

W zeszłym roku na maturze z WOS-u problematyczna okazała się tematyka socjologiczna, a zdecydowanie lepiej maturzystom poszło orientowanie się w kruczkach prawnych. W tym roku również polecenia są rozłożone tak, by dotykały różnych sfer życia społecznego.

Matura 2016 z WOS-u, poziom rozszerzony. Wrażenia tuż przed wejściem

Maturzyści tuż przed wejściem na egzamin dzielili się ostatnimi uwagami odnośnie matury 2016 z WOS-u. Oto niektóre wpisy na Twitterze, które pojawiły się w związku z maturą z WOS-u pod hashtagiem #matura2016:

Dzisiaj WOS. Prawie nic nie umiem. Lolololo

Matko boska jak mi się nie chce pisać tego wosu

Czuję, że ten wos mnie dzisiaj rozwali a nie ja niego

Matura 2016, WOS, poziom rozszerzony. ODPOWIEDZI, wyniki, pytania

Na oficjalne wyniki matury 2016 z WOS-u maturzyści są zmuszeni czekać do czerwca. Dlatego eksperci z Edulandia.pl rozwiążą zadania maturalnez WOS-u tuż po publikacji oficjalnych arkuszy przez CKE, a my zamieścimy ich odpowiedzi na naszej stronie oraz na facebookowym profilu "Ożeż w maturę". Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę z WOS-u!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: