Matura 2016 - WOS rozszerzony i podstawowy - ODPOWIEDZI! Zadania: konstytucja RP, mniejszości etniczne, państwa afrykańskie [ARKUSZE CKE]

Matura 2016, WOS rozszerzony - ten egzamin już napisany. 10 maja uczniowie rozwiązywali arkusze CKE z zadaniami z WOS-u z poziomu rozszerzonego. Jakie pytania pojawiły się na WOS-ie rozszerzonym? Mamy odpowiedzi do matury 2016 z WOS-u! Zobacz wrażenia maturzystów po egzaminie z rozszerzonego WOS-u. Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę z WOS-u.

Matura 2016 z WOS-u - ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 z WOS-u - ARKUSZE CKE, poziom rozszerzony >>>

Matura 2016 z WOS-u - ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>

Matura 2016. WOS - harmonogram

WOS na poziomie rozszerzonym to matura wybierana opcjonalnie. Dobrze zdana matura rozszerzona z WOS-u jest przede wszystkim przepustką na wiele uczelni i kierunków humanistyczno-społecznych. Do matury z WOS-u podstawowego mogli przystąpić maturzyści zdający maturę w starej formule. W tym roku matura 2016 z WOS-u na obu poziomach odbyła się 10 maja o godzinie 9:00.

Matura 2016 z WOS-u, poziom rozszerzony. Dużo pytań z konstytucji, wypracowania o źródłach prawa w Polsce

Mamy już pierwsze informacje o tym, jakie zadania pojawiły się w arkuszach CKE na maturze z WOS-u na poziomie rozszerzonym. Abiturienci relacjonują w mediach społecznościowych, że pojawiło się dużo pytań odnośnie konstytucji RP i Unii Europejskiej. Zagadnienia z WOS-u dotyczyły też mniejszości etnicznych i narodowych. W arkuszach CKE znalazło się dużo materiałów źródłowych, w tym tekstów i mapek.

Zaskoczeniem dla maturzystów okazały się być pytania o państwa afrykańskie. Jednym z tematów wypracowania były źródła prawa w Polsce i ich hierarchia. Zobacz wpisy na Twitterze o maturze z WOS-u pod hashtagiem #matura2016:

"Było o Unii Europejskiej, o mniejszościach narodowych i etnicznych, dużo tekstów, 3 mapy"

"Jeśli chodzi o zamknięte przekrój całego materiału - od socjologii po stosunki międzynarodowe"

"O które państwa afrykańskie chodziło?"

"Jedyne czego jestem pewna na wosie na chwilę obecną to Wspólnota Niepodległych Państw"

Matura 2016 WOS. Łatwy czy trudny? Zdania podzielone

Pojawiają się już pierwsze komentarze po maturze 2016 z WOS-u. Póki co większość maturzystów twierdzi, że zadania, które znalazły się w arkuszach CKE były dość trudne, chociaż niektórzy twierdzą, że egzamin z WOS-u rozszerzonego.

"Chyba mogę zapomnieć o moich ponad 50% z wosu"

"Jestem po wosie rozszerzonym i stwierdzam że jak dla mnie trochę trudne próbne były chyba łatwiejsze"

"Dla mnie ten wos nie był łatwy xd"

"Ten wos byłby dla mnie prostszy gdybym nie skupiła się tylko na nauce z vademecum"

"Wypracowanie na WOSie. Cała przyjemność po mojej stronie :)"

Matura 2016, WOS rozszerzony i podstawowy - ODPOWIEDZI i ARKUSZE

Odpowiedzi do matury z WOS-u 2016 - w serwisie Edulandia.pl rozpoczęliśmy publikację przykładowych odpowiedzi. Zachęcamy też do śledzenia informacji i komentarzy na profilu na Facebooku "Ożeż w maturę". Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę z WOS-u!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Zobacz wideo
Więcej o: