Matura 2016 ANGIELSKI - na podstawie "Harry Potter". Jakie zadania będą na poziomie rozszerzonym? [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]

Matura 2016 z angielskiego odbywa się dziś, 6 maja 2016. Uczniowie rozwiązali już arkusz na poziomie podstawowym, a matura rozszerzona z angielskiego zaplanowana została na godzinę 14:00. Jakie zadania pojawią się na maturze 2016 z angielskiego? Czy były przecieki informacji? Odpowiedzi opublikujemy jeszcze dziś w serwisie Edulandia.pl - sprawdź, jak napisałeś maturę z angielskiego.

Maturzysto, zobacz, jak zdałeś maturę z angielskiego na podstawie! [ODPOWIEDZI I ARKUSZE]

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 angielski podstawowy - "Harry Potter" hitem na maturze

W tym roku na maturze z angielskiego na poziomie podstawowym pojawił się fragment "Harry'ego Pottera", jednej z ulubionych książek tegorocznych maturzystów. Jakie były ich reakcje, gdy zobaczyli to zadanie w arkuszu CKE? Oto niektóre wpisy z Twittera:

"To uczucie kiedy Harry Potter był z tobą w dzieciństwie, w szkole a nawet na maturze"

"Ale Harry Potter na angielskim <3333"

"Harry Potter dodał mi mocy"

"W ogóle jak tylko zobaczyłam fragment Harry'ego Pottera to uśmiechałam się do siebie jak głupia"

Matura 2016 ANGIELSKI - ZADANIA, komentarze

Jakie zadania pojawiły się na maturze 2016 z angielskiego na poziomie podstawowym? CKE udostępni oficjalne arkusze o 14 - wtedy zaczniemy ich publikację w serwisie Edulandia.pl.

Na razie wiemy jednak, że formą dłuższej samodzielnej wypowiedzi pisemnej był list do koleżanki. Należało napisać o wyjeździe do zagranicznej szkoły, występie oraz o tym, co będzie się robić w czasie wolnym.

Jak maturzyści oceniają zadania z matury z angielskiego na poziomie podstawowym? Wielu abiturientów opuszczało salę egzaminacyjną już po 40 minutach, chociaż CKE przeznaczyła na ten egzamin 120 minut. W tym roku opinie są w zasadzie takie same: matura z angielskiego była banalnie prosta. Zobacz wpisy na Twitterze zamieszczone pod hashtagiem #matura2016:

"Dzisiejsza matura była taka izi, ciekawe co będzie ma ustnych"

"Angielski był tak prosty że wyszedłem przed czasem i będzie 100%"

"Angielski był podejrzanie za łatwy"

"Mam nadzieję że poszło mi tak dobrze jak mi się wydaje"

Matura 2016 ANGIELSKI rozszerzony - jakie będą zadania?

Matura 2016 z angielskiego na poziomie rozszerzonym potrwa 150 minut, w trakcie których uczniowie będą musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, czytanego oraz produkcji tekstu własnego.

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016, angielski ODPOWIEDZI, arkusze CKE

Eksperci serwisu Edulandia.pl będą na bieżąco rozwiązywać udostępnione przez CKE arkusze. Zobacz odpowiedzi do matury 2016 z angielskiego!

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: