Matura 2016, ODPOWIEDZI polski - poziom rozszerzony. Sprawdź tematy maturalne 2016! [ZADANIA, LEKTURY]

Matura 2016 - dzień pierwszy egzaminów już za nami. Dzisiaj o godzinie 14:00 maturzyści zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Według komentarzy zamieszczonych na Twitterze matura 2016 z polskiego okazała się dla nich dość trudna. Znamy już tematy maturalne 2016 i publikujemy arkusze CKE oraz przykładowe odpowiedzi do matury 2016 z polskiego rozszerzonego!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom rozszerzona>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony>>>

Matura 2016 POLSKI rozszerzony, tematy maturalne 2016 - Schulz, Parandowski i Konwicki

Na maturze 2016 z polskiego rozszerzonego pojawił się tekst Parandowskiego o poetach. Tematyką drugiego tekstu (autorstwa Brunona Schulza) był upływający czas.

Komentarze na Twitterze po egzaminie z polskiego na poziomie rozszerzonym są dość zróżnicowane. "Rozszerzenie było 2/10" - relacjonuje jeden z Twitterowiczów. "Masakra jakaś, dwie rozprawki jednego dnia to za dużo, na pewno źle napisałam" - to inna opinia z Twittera.

Niektórzy próbowali polemizować z tezami stawianymi przez autorów tekstów: "Parandowski. Pokłóciłem się z nim w rozprawce argumentacyjnej. Ciekawe, czy przejdzie przez klucz" - zastanawiał się na Twitterze jeden z tegorocznych maturzystów.

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 z polskiego, poziom podstawowy. "Dziady", "Lalka", Herbert

W arkuszach z matury z polskiego na poziomie podstawowym pojawiły się "Dziady" cz. IV, wiersz "Dałem słowo" Zbigniewa Herberta, a także fragment "Lalki" Bolesława Prusa. Zobacz, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi i ile punktów udało ci się uzyskać z matury z polskiego na poziomie podstawowym!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 - co jeszcze czeka maturzystów?

Matura 2016 z języka polskiego to dopiero pierwszy dzień zmagań z tegoroczną maturą. Jutro abiturienci przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Arkusze z tego przedmiotu z poziomu rozszerzonego napiszą w poniedziałek 9 maja.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: