Matura 2016, POLSKI - mamy ODPOWIEDZI! Arkusze CKE, tematy maturalne 2016 - zobacz!

Matura 2016 rozpoczęła się dziś o 9 egzaminem z polskiego na poziomie podstawowym. Wiemy już, jakie były tematy maturalne 2016 i jakie lektury pojawiły się na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym. Publikujemy oficjalne arkusze CKE oraz przykładowe odpowiedzi do matury 2016 z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę z polskiego!

Matura 2016 POLSKI - ODPOWIEDZI, arkusze CKE

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z polskiego - TEMATY MATURALNE 2016

Po napisaniu matury 2016 z polskiego na poziomie podstawowym maturzyści dzielili się swoimi wrażeniami w mediach społecznościowych. Według wpisów na Twitterze pod hashtagiem #matura2016 egzamin z polskiego okazał się łatwy. Maturzystom bardzo spodobał się temat wypracowania odwołujący się do IV części "Dziadów" - brzmiał on: "Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?". Uczniowie odwoływali się m.in. do "Lalki" Bolesława Prusa, "Cierpień młodego Wertera" czy Kordiana.

Drugim tematem maturalnym 2016 był wiersz Zbigniewa Herberta pt. "Dałem słowo" - w tym przypadku należało samodzielnie postawić tezę interpretacyjną i ją uzasadnić. Na ten temat zdecydowało się jednam mniej zdających.

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 - co jeszcze czeka maturzystów?

Matura 2016 z języka polskiego to dopiero początek dla tegorocznych maturzystów. Jeszcze w tym tygodniu zmierzą się oni z egzaminem z matematyki oraz języka angielskiego.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: