Matura 2016, polski rozszerzony: Parandowski, Konwicki i Schulz [TEMATY MATURALNE 2016]

Matura 2016 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godzinie 14:00. Wiemy już, co pojawiło się w arkuszach: tematy maturalne 2016 z polskiego rozszerzonego to Parandowski, Konwicki i Schulz. Jak poszło? Odpowiedzi jeszcze dziś na Edulandia.pl!

Matura 2016 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym dobiega końca

Na dzisiaj wyznaczono dwie części egzaminu maturalnego z języka polskiego. O godzinie 9:00 wszyscy uczniowie zmierzyli się z polskim na poziomie podstawowym. Osoby, które zdecydowały się napisać także poziom rozszerzony, otrzymały arkusze o 14:00. Matura rozszerzona z polskiego polega na napisaniu wypracowania na jeden z dwóch zaproponowanych tematów. Na stworzenie tekstu maturzyści mają 180 minut.

Matura 2016, polski, TEMATY MATURALNE 2016 - poeci i upływ czasu

Na maturze 2016 z polskiego rozszerzonego pojawił się tekst Parandowskiego o poetach. Tematyką drugiego tekstu (autorstwa Brunona Schulza) był upływający czas.

Matura 2016, język polski rozszerzony. "Masakra?"

Komentarze na Twitterze po egzaminie z polskiego na poziomie rozszerzonym są dość zróżnicowane. "Rozszerzenie było 2/10" - relacjonuje jeden z Twitterowiczów. "Masakra jakaś, dwie rozprawki jednego dnia to za dużo, na pewno źle napisałam" - to inna opinia z Twittera.

Niektórzy próbowali polemizować z tezami stawianymi przez autorów tekstów: "Parandowski. Pokłóciłem się z nim w rozprawce argumentacyjnej. Ciekawe, czy przejdzie przez klucz" - zastanawiał się na Twitterze jeden z tegorocznych maturzystów.

Matura 2016, polski rozszerzony. Jak przebiegał egzamin?

Na egzamin uczniowie mogli wnieść wyłącznie długopis lub pióro z czarnym wkładem oraz dowód osobisty. Maturzyści mieli możliwość korzystania z udostępnionych przez szkołę słowników ortograficznych oraz słowników poprawnej polszczyzny. Pod żadnym pozorem nie wolno im było używać telefonów komórkowych oraz innych urządzeń - groziło to przerwaniem egzaminu. Matura rozszerzona 2016 z polskiego to dopiero drugi egzamin dla tegorocznych zdających. Już jutro czeka ich matura z matematyki, a pojutrze z języka angielskiego.

Matura 2016 polski - ODPOWIEDZI poziom podstawowy

W arkuszach z matury z polskiego na poziomie podstawowym pojawiły się "Dziady" cz. IV, wiersz "Dałem słowo" Zbigniewa Herberta, a także fragment "Lalki" Bolesława Prusa. Zobacz, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi i ile punktów udało ci się uzyskać z matury z polskiego na poziomie podstawowym!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym - arkusze i odpowiedzi jeszcze dziś!

Nie możesz doczekać się oficjalnych wyników opublikowanych przez CKE? Porównaj swoje odpowiedzi z naszymi! Matura z polskiego 2016 jeszcze dziś zostanie rozwiązana przez ekspertów serwisu Edulandia.pl!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: