Matura 2016 z języka polskiego, ODPOWIEDZI i TEMATY MATURALNE! "Dziady", "Lalka" i Zbigniew Herbert!

Matura podstawowa 2016 z języka polskiego rozpoczęła się 4 maja o godzinie 9:00. Zobacz przykładowe ODPOWIEDZI i oficjalne arkusze CKE!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z języka polskiego - TEMATY MATURALNE - "Dziady", Zbigniew Herbert

Pierwsi maturzyści donoszą na Twitterze, że w arkuszach z polskiego na poziomie podstawowym pojawiła się IV część "Dziadów" Adama Mickiewicza a także wiersz Zbigniewa Herberta.

W arkuszach CKE znalazła się też "Lalka" Bolesława Prusa - na podstawie fragmentu tej powieści należało rozwiązać część zadań.

Matura 2016 z języka polskiego - przebieg

Na egzaminie maturzyści mogą mieć ze sobą wyłącznie długopis lub pióro z czarnym wkładem oraz dowód osobisty. CKE dopuszcza możliwość korzystania ze słownika ortograficznego oraz słownika poprawnej polszczyzny, ale wyłącznie z wydań udostępnionych przez szkołę. Niedopuszczalne jest używanie w czasie matury telefonu komórkowego oraz innych urządzeń.

Matura podstawowa 2016 z polskiego to dopiero początek dla tegorocznych zdających. Już jutro zmierzą się oni z matematyką, a pojutrze z językiem angielskim.

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 z języka polskiego - arkusze, odpowiedzi - publikujemy na bieżąco

Nie jesteś pewny, czy dobrze odpowiedziałeś na wszystkie pytania, a nie jesteś w stanie przypomnieć sobie treści niektórych zadań? Nie denerwuj się! Publikujemy arkusze i przykładowe odpowiedzi.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: