Matura 2016, język polski. Co będzie w arkuszach? Czy są PRZECIEKI? [TEMATY, LEKTURY, ZADANIA]

Matura 2016 z polskiego już 4 maja! Maturzyści zastanawiają się, jakie zadania znajdą w arkuszu CKE. Jaka lektura pojawi się na maturze 2016 z języka polskiego? Czy były przecieki?

Matura 2016. Przecieki z języka polskiego

Maturzyści od dawna zastanawiają się, jakie polecenia mogą znaleźć się w tegorocznych arkuszach maturalnych na egzaminie z języka polskiego. Niestety - tego nigdy nie wiadomo. Ale patrząc na wymagania CKE oraz przeglądając arkusze maturalne z poprzednich lat można przewidzieć, jakiego typu zadania pojawią się na maturze 2016 z polskiego.

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Nie ufajcie komentatorom, którzy na różnych forach piszą, że mają przecieki do tegorocznej matury! Klikając w takie linki możecie narazić się na utratę danych osobowych!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 PRZECIEKI. Jaka lektura na polskim?

Lektura na maturze to przedmiot najgorętszych dyskusji wśród maturzystów. W opublikowanej przez nas SONDZIE większość maturzystów 2016 stwierdziła, że w tym roku na egzaminie z języka polskiego pojawi się "Pan Tadeusz". Wielu maturzystów obstawia też "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego lub "Dziady" Adama Mickiewicza.

Baza lektur maturalnych na Edulandia.pl: streszczenia, fabuła, charakterystyka bohaterów. Powtórz z nami do matury z polskiego!

Matura 2016 TERMINY, HARMONOGRAM - zapamiętaj!

W tym roku matura 2016 z języka polskiego została zaplanowana przez CKE na dzień 4 maja (środa). Maturzyści rozpoczną pisanie egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym punktualnie o godzinie 9.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Matura 2016, przecieki, ODPOWIEDZI

Każdego dnia po zakończeniu danego egzaminu maturalnego w serwisie Edulandia.pl będziemy publikować oficjalne arkusze CKE oraz przykładowe rozwiązania i odpowiedzi do matury 2016. Maturzysto, sprawdź, jak ci poszło!

Więcej o: