Matura 2016 z języka polskiego. Co trzeba umieć? Czy ją zdasz? [WYMAGANIA CKE, ZADANIA]

Matura 2016 z języka polskiego już 4 maja! To obowiązkowy egzamin dla wszystkich zdających, dlatego warto wiedzieć, jakie umiejętności będą sprawdzane. Sprawdź, jakie wymagania stawia przed tobą CKE i matura 2016 z polskiego!

Matura 2016 JĘZYK POLSKI - harmonogram

Walka maturzystów rozpocznie się 4 maja (środa) o godzinie 9:00, kiedy uczniowie otrzymają arkusz na poziomie podstawowym. Matura z polskiego na poziomie rozszerzonym została zaplanowana na 14:00. Aby przystąpić do egzaminu, musisz mieć ze sobą długopis lub pióro z czarnym tuszem. Nie zapomnij także o tym, żeby wziąć ze sobą dowód osobisty.

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 z języka polskiego - poziom podstawowy. CKE matura

Zobacz, jakie umiejętności sprawdza matura z języka polskiego na poziomie podstawowym.

1. Matura z języka polskiego - tekst i zadania tekstowe

Fot. CKE

2. Matura z języka polskiego - wypracowanie

Fot. CKE

Matura 2016 z polskiego - rozprawka

Fot. CKE

Matura 2016 z polskiego - interpretacja tekstu poetyckiego

Fot. CKE

Matura 2016 POLSKI - poziom rozszerzony. Wymagania CKE

Sprawdź, jakie umiejętności powinieneś mieć opanowane wg CKE, jeśli przystępujesz w tym roku do matury rozszerzonej z języka polskiego,

1. Matura 2016 z polskiego - wypowiedź narracyjna

Fot. CKE

2. Matura 2016 z polskiego - interpretacja porównawcza

Fot. CKE

Matura 2016 z języka polskiego - część ustna. CKE matura

CKE przygotowała też zbiór wymagań dotyczących ustnej matury z języka polskiego. Zobacz, co musisz potrafić przed tym egzaminem.

Fot. CKE

Matura 2016 z języka polskiego - arkusze CKE, odpowiedzi, wyniki

Jeżeli czekasz na oficjalne wyniki matury z polskiego, musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ CKE opublikuje je dopiero w czerwcu. Po każdej maturze możesz jednak skonfrontować swoje odpowiedzi z tymi, które opublikujemy na Edulandia.pl. Sprawdź, jak poszła ci matura 2016 z języka polskiego!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: