Matura 2016 polski. Co zabrać ze sobą? [HARMONOGRAM, NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

Matura 2016 z języka polskiego odbędzie się 4 maja i będzie to pierwszy egzamin dla tegorocznych maturzystów. Specjalnie dla was dokładnie prześledziliśmy informator maturalny CKE i zebraliśmy najważniejsze informacje. Sprawdź, co musisz ze sobą mieć na maturze 2016 z polskiego!

Matura 2016 z języka polskiego - TERMINY poziom podstawowy i rozszerzony

Matura 2016 z polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się o godzinie 9:00 i jest to obowiązkowa część dla wszystkich zdających. Aby ją zaliczyć, trzeba uzyskać przynajmniej 30 proc. punktów.

Poziom rozszerzony z języka polskiego piszą tylko ci uczniowie, którzy zadeklarowali to kilka miesięcy wcześniej. Z arkuszem zmierzą się oni tego samego dnia o 14:00. Warto wiedzieć o tym, że poziomu rozszerzonego nie można nie zdać.

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 POLSKI - co trzeba wziąć na salę egzaminacyjną?

Na maturze 2016 z polskiego musisz mieć ze sobą pióro lub długopis z czarnym wkładem. Koniecznie pamiętaj też o dowodzie osobistym - bez niego możesz mieć problemy z przystąpieniem do egzaminu.

Pod żadnym pozorem nie wolno ci korzystać z telefonu komórkowego ani innych urządzeń. Możesz natomiast sprawdzać wątpliwości w słowniku ortograficznym oraz słowniku poprawnej polszczyzny. Szkoły, w których odbywa się matura z polskiego, powinny zagwarantować uczniom niezbędne wydania.

Matura 2016 z języka polskiego - arkusze CKE, odpowiedzi, wyniki

Oficjalne wyniki do matury 2016 z polskiego CKE opublikuje dopiero w czerwcu. Ale spokojnie, nie musisz się stresować aż tak długo! Po każdej maturze znajdziesz przykładowe odpowiedzi na Edulandia.pl. Nasi eksperci rozwiążą arkusze maturalne, a my opublikujemy przykładowe odpowiedzi do każdego egzaminu maturalnego.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: