Matura 2016 MATEMATYKA - uczniowie piszą poziom podstawowy. ODPOWIEDZI jeszcze dziś na Edulandia.pl

Matura 2016 z matematyki trwa. Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest uznawana przez większość uczniów za najbardziej skomplikowany z obowiązkowych egzaminów maturalnych. Czy egzamin będzie trudny? Zadania, rozwiązania i arkusze CKE opublikujemy jeszcze dziś po godzinie 14 na Edulandia.pl. Maturzysto 2016 - sprawdź, czy zdałeś matematykę!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 matematyka, poziom podstawowy. Jakie nastroje panowały przed egzaminem?

Co roku maturzyści najbardziej obawiają się egzaminu z matematyki. Nie inaczej jest w tym roku. Jednak ci, którzy maturę z matematyki mają już za sobą pocieszają tegorocznych abiturientów. Oto niektóre wpisy na Twitterze o egzaminie z matematyki pod hashtagiem #matura2016:

"Maturę z matmy wspominam bardzo dobrze"

"Pamiętajcie, jak nie wiecie, co liczyć, to liczcie deltę"

"Mnie na maturze wyszła delta dodatnia, więc bierzcie ze mnie przykład!"

"Omg w życiu nie chciałabym ponownie pisać matury z matmy"

Matura 2016 polski - tematy maturalne 2016

Wczoraj maturzyści rozwiązywali arkusze z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wśród tematów maturalnych 2016 na poziomie podstawowym znalazła się IV część "Dziadów" Adama Mickiewicza i wiersz "Dałem słowo" Zbigniewa Herberta, a także fragment "Lalki" Bolesława Prusa". Na polskim rozszerzonym na maturzystów czekały teksty autorstwa Konwickiego, Parandowskiego i Schulza.

Uczniowie maturę 2016 z polskiego na poziomie podstawowym ocenili jako łatwą. Bardzo przypadł im do gustu temat wypracowania na podstawie "Dziadów", w którym należało rozważyć czy warto kochać, nawet jeśli miłość może być źródłem cierpienia.

Po maturze z polskiego na poziomie rozszerzonym komentarze nie były już tak optymistyczne: "Rozszerzenie było 2/10" - relacjonował jeden z Twitterowiczów. "Masakra jakaś, dwie rozprawki jednego dnia to za dużo, na pewno źle napisałam" - to inna opinia z Twittera.

Matura 2016 POLSKI - odpowiedzi i arkusze CKE

Jeśli jeszcze nie sprawdziliście poprawnych odpowiedzi, poniżej podajemy linki do oficjalnych arkuszy CKE i rozwiązanych zadań. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę 2016 z polskiego!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom rozszerzony>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony>>>

Matura 2016 matematyka, podstawa - ODPOWIEDZI jeszcze dziś

Dziś po godzinie 14 opublikujemy oficjalne arkusze CKE dzisiejszej matury oraz odpowiedzi, opracowane przez ekspertów z Edulandia.pl. Komentarze i najnowsze informacje można też znaleźć na naszym profilu na Facebooku "Ożeż w maturę".

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: