Matura 2016. ODPOWIEDZI język polski - "Dziady" i Herbert na podstawie, Schulz i Konwicki na rozszerzeniu

Matura 2016 z polskiego jest egzaminem obowiązkowym dla wszystkich, którzy chcą pochwalić się świadectwem maturalnym i dostać się na studia. Znamy tematy maturalne 2016 z poziomu podstawowego i rozszerzonego. Mamy odpowiedzi i arkusze CKE! Sprawdź, jak napisałeś maturę 2016 z polskiego!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom rozszerzony>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom rozszerzony>>>

Tematy maturalne 2016 - "Dziady" i Zbigniew Herbert na wypracowaniu, w arkuszach też "Lalka"

W pierwszych komentarzach na Twitterze czytamy informacje, że tematy maturalne 2016 na polskim na poziomie podstawowym zostały oparte na "Dziadach" (cz. IV) oraz wierszu Zbigniewa Herberta. Według przecieków temat rozprawki w oparciu o "Dziady" brzmiał: "Czy warto kochać jeśli przez miłość się cierpi?".

Na maturze z polskiego na poziomie podstawowym pojawiła się też "Lalka" Bolesława Prusa. Na fragmencie tej lektury zostały oparte zadania na czytanie za zrozumieniem.

Matura 2016, polski, tematy maturalne - wrażenia na Twitterze. "Podejrzanie łatwa", "Ten temat obraził moją inteligencję"

Zdecydowana większość maturzystów jest zadowolona z tegorocznych tematów maturalnych. Szczególnie przypadł im do gustu temat odwołujący się do "Dziadów". Maturzyści są zdania, że tematy, które znalazły się w arkuszach były bardzo łatwe, a sama matura okazała się prostsza niż egzaminy próbne.

Tematy maturalne 2016. Jak poszło wypracowanie?

Pisząc rozprawkę w oparciu o "Dziady" maturzyści odwoływali się m.in. do "Cierpień młodego Wertera", "Lalki" czy "Kordiana".

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Tematy maturalne 2016, polski rozszerzony - Konwicki, Parandowski, Schulz

Na maturze 2016 z polskiego rozszerzonego pojawił się tekst Parandowskiego o poetach. Tematyką drugiego tekstu (autorstwa Brunona Schulza) był upływający czas.

Komentarze na Twitterze po egzaminie z polskiego na poziomie rozszerzonym są dość zróżnicowane. "Rozszerzenie było 2/10" - relacjonuje jeden z Twitterowiczów. "Masakra jakaś, dwie rozprawki jednego dnia to za dużo, na pewno źle napisałam" - to inna opinia z Twittera.

Niektórzy próbowali polemizować z tezami stawianymi przez autorów tekstów: "Parandowski. Pokłóciłem się z nim w rozprawce argumentacyjnej. Ciekawe, czy przejdzie przez klucz" - zastanawiał się na Twitterze jeden z tegorocznych maturzystów

Matura 2016 polski - ARKUSZE I ODPOWIEDZI - publikujemy na bieżąco

Eksperci serwisu Edulandia.pl na bieżąco rozwiązują udostępnione przez CKE arkusze. Sprawdź, jak poszła ci matura 2016 z polskiego!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: