Matura 2016 z MATEMATYKI - mamy ODPOWIEDZI i ROZWIĄZANIA do poziomu podstawowego!

Trwa matura 2016 - dziś dzień drugi. Tym razem abiturienci przystąpili do egzaminu z matematyki. Matura na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9:00 i trwała 170 minut. Jakie były wrażenia i obawy maturzystów przed tą maturą? Mamy już informacje o zadaniach! Zobacz odpowiedzi do matury 2016 z matematyki na poziomie podstawowej, sprawdź rozwiązania zadań! Zobacz oficjalne arkusze CKE.

Matura 2016 z MATEMATYKI - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z MATEMATYKI - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 MATEMATYKA. Delta, ostrosłup, nierówność kwadratowa

Według pierwszych informacji na Twitterze w arkuszu z matury 2016 z matematyki podstawowej pojawiło się zadanie z ostrosłupem, nierówność kwadratowa, średnia, błąd względny. W arkuszu CKE znalazło się zadanie ze skalą Richtera - należało obliczyć siłę trzęsienia ziemi. Poza tym maturzyści musieli rozwiązać zadania m.in. z prawdopodobieństwa.

Matura 2016 z matematyki podstawowej. Czy egzamin był trudny?

Maturzyści co roku bardzo obawiają się matury z matematyki, nawet na poziomie podstawowym. Wielu zdających boi się, że nie uda im się uzyskać 30 proc. punktów niezbędnych do zaliczenia egzaminu z matematyki. I w tym roku maturzyści wyrażali obawy przez maturą z matematyki podstawowej. W komentarzach w mediach społecznościowych pisali m.in.:

"Jestem już pewna że nie zdałam tej matmy"

"Jestem już po maturze z matematyki i powiem jedno: TRAGEDIA!"

"Żeby mieć chociaż 30%"

Po zakończeniu egzaminu z matematyki komentarze są jednak bardzo zróżnicowane. Dla niektórych matematyka podstawowa była trudna i boją się porażki. Inni twierdzą, ze egzamin był banalny.

"Naprawdę się bałam, ale niepotrzebnie. Nie było tragedii"

"Śmiesznie było, w sierpniu będzie zabawniej"

"Skoro dla mnie matma była prosta to jestem pewna, że była śmiesznie prosta dla większości"

"Ta matma to porażka jakaś"

"Ta matma wydała się za prosta"

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z matematyki podstawowej. ODPOWIEDZI dziś po 14!

Jeszcze dziś opublikujemy opracowane przez naszych ekspertów odpowiedzi do matury 2016 z matematyki podstawowej. Wszystkich maturzystów, którzy będą chcieli zaraz po egzaminie rozwiać ewentualne wątpliwości, zapraszamy na stronę Edulandia.pl oraz na nasz facebookowy profil "Ożeż w maturę".

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: