Matura 2016, POLSKI rozszerzony już jutro! Jaka będzie LEKTURA? [HARMONOGRAM, ARKUSZE, ZADANIA]

Matura 2016 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym odbędzie się już jutro o 14:00. Nie daj się zaskoczyć i upewnij się, że dałbyś sobie radę z arkuszami z poprzednich lat. Sprawdź tematy wypracowań na maturze z polskiego. Jaka będzie lektura? Kiedy odpowiedzi i wyniki do matury z polskiego 2016?

Matura 2016 z języka polskiego - poziom rozszerzony, TERMINY, informacje

Matura 2016 z polskiego na poziomie rozszerzonym rozpocznie się już 4 maja o godzinie 14:00, czyli po przerwie następującej po maturze z polskiego na poziomie podstawowym. Tej części egzaminu nie da się nie zdać, ale im wyższy wynik, tym większe prawdopodobieństwo przyjęcia na wymarzone studia.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Matura 2016 polski rozszerzony - co trzeba zabrać?

Na maturze z polskiego musisz mieć ze sobą pióro lub długopis z czarnym wkładem. Pamiętaj także o tym, by zabrać ze sobą dowód osobisty, bez którego możesz mieć problemy z dopuszczeniem do egzaminu. Pod żadnym pozorem nie wolno ci korzystać z telefonu komórkowego ani innych urządzeń. Ułatwieniem dla niektórych może być fakt, że na maturze dozwolone jest korzystanie ze słownika ortograficznego oraz słownika poprawnej polszczyzny. Szkoły, w których odbywa się matura z polskiego, powinny zagwarantować uczniom niezbędne książki.

Matura 2016 z języka polskiego na poziomie podstawowym - zadania z poprzednich lat, arkusze CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Matura 2016 POLSKI, poziom rozszerzony - kiedy ODPOWIEDZI?

Oficjalne wyniki CKE opublikuje dopiero w czerwcu. Po każdej maturze możesz jednak skonfrontować swoje rozwiązania z odpowiedziami ekspertów Edulandia.pl!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Więcej o: