Matura 2016 - język polski. Co było w zeszłym roku na poziomie podstawowym? [ZADANIA, ARKUSZE, TEMATY]

Matura 2016 z języka polskiego to obowiązkowy egzamin dla wszystkich zdających. Aby jak najlepiej się do niego przygotować, warto zapoznać się z zadaniami z poprzednich lat. Sprawdź, czy dałbyś sobie z nimi radę i zobacz, jakiego typu zadania mogą pojawić się w arkuszach CKE na maturze 2016 z polskiego!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 polski. HARMONOGRAM, daty, terminy

W tym roku matura 2016 z języka polskiego została zaplanowana przez CKE na dzień 4 maja (środa). Maturzyści rozpoczną pisanie egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym punktualnie o godzinie 9.

Matura 2016 - język polski na poziomie podstawowym - arkusze CKE

Matura 2016 z polskiego na poziomie podstawowym składa się z części testowej oraz z wypracowania na jeden z dwóch zaproponowanych tematów. Na rozwiązanie całego arkusza maturzyści mają 170 minut. W trakcie egzaminu mogą oni korzystać ze słownika ortograficznego i słownika poprawnej polszczyzny.

Matura 2016 z języka polskiego - zadania z poprzednich lat

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Matura 2016 z języka polskiego - jakie będzie wypracowanie?

Zobacz, jakie tematy wypracowań pojawiły się w arkuszach CKE na maturze z polskiego na poziomie podstawowym w poprzednich latach.

Fot. CKE

Fot. CKE

Matura 2016 z języka polskiego - arkusze, odpowiedzi, wyniki

Każdego dnia po tuż po publikacji oficjalnych arkuszy maturalnych przez CKE w serwisie Edulandia.pl pojawią się przykładowe rozwiązania zadań i odpowiedzi. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę 2016 z języka polskiego!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: