Tematy maturalne 2016, matura POLSKI podstawowy. [Lektury, arkusz CKE, ZADANIA]

Znamy już tematy maturalne 2016 z polskiego na poziomie podstawowym i mamy informacje o pierwszych wrażeniach maturzystów. Jakie wypracowanie należało napisać? ODPOWIEDZI i arkusze już o 14 w serwisie Edulandia.pl.

Tematy maturalne 2016 z języka polskiego - poziom podstawowy. HARMONOGRAM, terminy

Matura 2016 z polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się już 4 maja o godzinie 9:00. Jest to obowiązkowa część dla wszystkich podchodzących do egzaminu, a żeby ją zaliczyć, trzeba uzyskać przynajmniej 30 proc. możliwych do zdobycia punktów. Poziom rozszerzony o 14:00 piszą tylko ci uczniowie, którzy zadeklarowali to kilka miesięcy wcześniej.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Matura 2016, TEMATY MATURALNE 2016 - "Dziady", Herbert, "Lalka"

Tematy maturalne 2016 - wiemy już, że w arkuszach z polskiego na poziomie podstawowym pojawiła się IV część "Dziadów" Adama Mickiewicza. Tematy wypracowania na podstawie tej lektury brzmiał: "Czy warto kochać, jeśli przez miłość się cierpi?". Drugi temat maturalny 2016 należało opracować w oparciu o wiersz Zbigniewa Herberta. Czytanie ze zrozumieniem opierało się na fragmencie "Lalki" Bolesława Prusa.

Tematy maturalne 2016, wrażenia Twitterowiczów - "Banał"?

Tematy maturalne 2016, POLSKI - arkusze, ODPOWIEDZI, wyniki

Oficjalne wyniki matury 2016 CKE opublikuje dopiero w czerwcu. Nie czekaj aż tak długo i po każdej maturze szukaj przykładowych odpowiedzi na Edulandia.pl. Nasi eksperci rozwiążą arkusze a my opublikujemy przykładowe odpowiedzi i rozwiązania. Odpowiedzi do polskiego podstawowego jeszcze dziś po 14!

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Więcej o: