Matura 2016, matura z matematyki podstawowa JUŻ JUTRO! Co trzeba wiedzieć o tym egzaminie? [HARMONOGRAM, AKRUSZE, ZADANIA]

Matura 2016 - dzień pierwszy egzaminów już za nami. Za niecałą dobę tegoroczni maturzyści rozpoczną kolejny dzień zmagań majowych - tym razem czeka na nich obowiązkowa dla wszystkich matura z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9:00. Ostatnie powtórki przy mocnej kawie wystartowały, a my biegniemy z ostatnimi radami, co przeczytać przed maturą i jak uniknąć niezdrowego stresu.

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - ARKUSZE poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA POLSKIEGO - przykładowe ODPOWIEDZI, poziom podstawowy>>>

Matura 2016, matematyka podstawowa - co będzie na egzaminie?

Arkusz maturalny 2016 z matematyki na poziomie podstawowym będzie miał formę wyłącznie pisemną. Na rozwiązanie tego egzaminu CKE przeznaczyła 170 minut. W arkuszu pojawią się trzy typy zadań:

1. Zadania zamknięte jednokrotnego wyboru, punktowane od 0 do 1 punktu, do których odpowiedzi maturzysta zobowiązany jest przenieść na kartę odpowiedzi.

2. Zadania otwarte krótkiej odpowiedzi - wymagają od maturzysty podania krótkiego uzasadnienia swojej wypowiedzi. Za ten typ polecenia można zdobyć maksymalnie 2 punkty.

3. Zadania otwarte rozszerzonej odpowiedzi - tutaj uczeń musi wykazać się nie tylko dobrą strategią rozwiązania polecenia, ale także przedstawić komisji cały sposób rozumowania. Zadania tego rodzaju punktowane są, w zależności od poziomu trudności, za 5,6 i 7 punktów.

Matura 2016 z MATEMATYKI - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016, matematyka podstawowa - zadania, a w nich...?

Znajome są nam przybliżony wygląd arkusza i ilość zadań, pojawia się więc pytanie, co dokładnie będziemy mogli w nich znaleźć? Jak wynika z komentarzy CKE i analizy arkuszy z poprzednich lat, niemal co roku pojawiają się polecenia sprawdzające umiejętności analitycznego i logicznego myślenia oraz formułowania prawidłowych. Na tegorocznej maturze z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie mogą spodziewać się zadań dotyczących szczególnie geometrii, równań, funkcji, działań na ułamkach oraz przeprowadzenia dowodu. Zapraszamy do prześledzenia naszych artykułów na temat najtrudniejszych zadań maturalnych z matematyki.

Matura z matematyki - NAJTRUDNIEJSZE ZADANIA

Matura 2016, matematyka podstawowa - "tuż przed" na Twitterze

Twitter to miejsce, gdzie maturzyści najchętniej dzielą się ze sobą ostatnimi notatkami, radami, ale też wątpliwościami i nerwami. Większość osób raczej stresuje się perspektywą jutrzejszej matury z matematyki. Oto przykładowe wpisy w Twittera:

"Polski luzik, gorzej będzie jutro"

"Wykaż/udowodnij" to najgorszy rodzaj zadania jakie może się zdarzyć na matmie.

"Pewnie jutro będzie kosa na matmie"

"Umrę zanim w ogóle dotrę na maturę z matmy"

"Oby matma była tak samo łatwa jak polski"

Ci, którzy nie boją się egzaminu z matematyki stanowią zdecydowaną mniejszość:

"Matma to na czilu"

Przypominamy, że negatywny stres, wkuwanie po nocach i przemęczenie nie pomogą w pozytywnym wyniku z matury - dzień przed maturą warto powtórzyć ostatnie zagadnienia, a po tym zrelaksować się spacerem czy kawą z przyjaciółmi oraz pójść wcześniej spać, żeby na egzaminie być wyspanym i pełnym sił. Polecamy też upewnienie się, o jakich godzinach i w jakich terminach odbywa się każdy egzamin.

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016, matematyka podstawowa - ODPOWIEDZI I ARKUSZE

Wszystkie wątpliwości i pomaturalne nerwy rozwiejemy o wiele wcześniej niż CKE - nasi eksperci rozwiążą każdą maturę, a my na bieżąco będziemy publikować kolejne odpowiedzi tak, by każdy maturzysta mógł sprawdzić swój wynik. Zachęcamy także do dzielenia się swoimi wrażeniami na temat matur na naszym facebookowym profilu "Ożeż w maturę".

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: