Warszawska Szkoła Filmowa kształci już we wszystkich dziedzinach szeroko pojętych mediów. Komplementarna, nie oderwana od rzeczywistości wiedza i konkretne doświadczenie to droga do sukcesu i spełnienia marzeń. Nasza nowa specjalność to nowatorskie, jedyne w Polsce studia, które umożliwią zdobycie wiedzy i praktyki w udźwiękawianiu nie tylko klasycznych form, takich jak film, czy telewizja, lecz także gier wideo i rzeczywistości wirtualnej. Studenci kierunku Kreacji Dźwięku od początku nauki będą współpracować ze studentami innych dziedzin sztuki filmowej: reżyserii, montażu, sztuki operatorskiej, czy kreacji gier wideo. Będą brać udział w warsztatach pracy z aktorami, montażowych, razem tworząc filmy, czy gry. Wspólne tworzenie daje doświadczenie niemożliwe do zdobycia na innych uczelniach.
Na kierunku Kreacji Dźwięku uczyć będą wybitni, czynni zawodowo specjaliści zarówno branży filmowej jak i tworzenia gier wideo.
Andrzej Artymowicz - Pionier komputerowego zapisu i montażu dźwięku w Polsce. Udźwiękowił 300 filmów telewizyjnych i 100 kinowych. Specjalista technik świata dźwiękowego w rzeczywistości wirtualnej.
Grzegorz Lindemann - Specjalista realizacji i postprodukcji dźwięku. Twórca udźwiękowienia ponad 50 polskich filmów fabularnych.
Marcin Przybyłowicz - wielokrotnie nagradzany kompozytor, aranżer, sound designer. Autor muzyki i dźwięku m.in. do gry Wiedźmin 3, współtwórca udźwiękowienia do Wiedźmina I i II, oraz The Vanishing of Ethan Carter. Kompozytor muzyki do wielu prestiżowych kampanii reklamowych.
Jan Sanejko - Kompozytor muzyki współczesnej, filmowej i do gier, a także orkiestrator i pianista. Laureat prestiżowej nagrody Young Talent Award Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wykładowca na konferencji Game Music Connect w Londynie, oraz na krakowskim FMF.
Oraz: Lucyna Kuśmierczyk, Wiesław Znyk, Michał Dominowski, Patrycja Bukowska i inni.
Planujemy spotkania z wielkimi postaciami, zajęcia i warsztaty z m.in. Krzesimirem Dębskim, Maciejem Zielińskim.
Studenci kierunku Kreacji Dźwięku posiądą wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury, sztuki filmowej i współczesnych multimediów. W przeciwieństwie jednak do innych uczelni stawiamy na praktykę i kreację dźwięku od samych podstaw. Od pomysłu, przez proces tworzenia aż do gotowego dzieła filmu, reklamy, czy gry. Studenci już na pierwszym roku nauki będą brać czynny udział w powstawaniu etiud i gier wraz ze studentami innych kierunków. Poznają także m.in. innowacyjne metody montażu dźwięku, nowoczesny workflow filmowy, technologie dźwięku interaktywnego i udźwiękawiania rzeczywistości wirtualnej, "mocupy", sampling, a także zawodowy język angielski, podstawy PR i budowania kariery w branży. Studenci będą wysyłani na plany filmowe, praktyki w studiach dźwiękowych, zdobędą wartościowe kontakty, które ułatwią im rozwijanie kariery i nawiązywanie kontaktów biznesowych.
Dla nowego kierunku Kreacji Dźwięku została specjalnie stworzona nowoczesna sala dydaktyczna.
Studenci będą pracowad m. in. na najnowszych wersjach oprogramowania Avid (Pro Tools) i Waves, oraz oprogramowaniu do rekonstrukcji dźwięku Izotope. Uczelnia dysponuje także profesjonalnym studiem postprodukcyjnym z reżyserką, osobnym pomieszczeniem do nagrań aktorów.
Szczegóły rekrutacji i program studiów: www.szkolafilmowa.pl
Zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 12.00 w kinie Elektronik.
- spotkanie z Wykładowcami
- prezentacje i warsztaty
- zwiedzanie sali dydaktycznej, studia postprodukcyjnego.