Kreacja Dźwięku: Film, TV, Gry

Warszawska Szkoła Filmowa otwiera nową specjalność na kierunku Film i Multimedia. Zapraszamy na trzyletnie studia licencjackie - Kreacja Dźwięku: film, telewizja, gry. Dzień otwarty odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 12.00. Wraz z wybitnymi postaciami branży i studentami innych kierunków Warszawskiej Szkoły Filmowej kreuj światy alternatywne!

Wspólne tworzenie

Warszawska Szkoła Filmowa kształci już we wszystkich dziedzinach szeroko pojętych mediów. Komplementarna, nie oderwana od rzeczywistości wiedza i konkretne doświadczenie to droga do sukcesu i spełnienia marzeń. Nasza nowa specjalność to nowatorskie, jedyne w Polsce studia, które umożliwią zdobycie wiedzy i praktyki w udźwiękawianiu nie tylko klasycznych form, takich jak film, czy telewizja, lecz także gier wideo i rzeczywistości wirtualnej. Studenci kierunku Kreacji Dźwięku od początku nauki będą współpracować ze studentami innych dziedzin sztuki filmowej: reżyserii, montażu, sztuki operatorskiej, czy kreacji gier wideo. Będą brać udział w warsztatach pracy z aktorami, montażowych, razem tworząc filmy, czy gry. Wspólne tworzenie daje doświadczenie niemożliwe do zdobycia na innych uczelniach.

Liderzy branży

Na kierunku Kreacji Dźwięku uczyć będą wybitni, czynni zawodowo specjaliści zarówno branży filmowej jak i tworzenia gier wideo.

Andrzej Artymowicz - Pionier komputerowego zapisu i montażu dźwięku w Polsce. Udźwiękowił 300 filmów telewizyjnych i 100 kinowych. Specjalista technik świata dźwiękowego w rzeczywistości wirtualnej.

Grzegorz Lindemann - Specjalista realizacji i postprodukcji dźwięku. Twórca udźwiękowienia ponad 50 polskich filmów fabularnych.

Marcin Przybyłowicz - wielokrotnie nagradzany kompozytor, aranżer, sound designer. Autor muzyki i dźwięku m.in. do gry Wiedźmin 3, współtwórca udźwiękowienia do Wiedźmina I i II, oraz The Vanishing of Ethan Carter. Kompozytor muzyki do wielu prestiżowych kampanii reklamowych.

Jan Sanejko - Kompozytor muzyki współczesnej, filmowej i do gier, a także orkiestrator i pianista. Laureat prestiżowej nagrody Young Talent Award Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wykładowca na konferencji Game Music Connect w Londynie, oraz na krakowskim FMF.

Oraz: Lucyna Kuśmierczyk, Wiesław Znyk, Michał Dominowski, Patrycja Bukowska i inni.

Planujemy spotkania z wielkimi postaciami, zajęcia i warsztaty z m.in. Krzesimirem Dębskim, Maciejem Zielińskim.

Nowatorski program

Studenci kierunku Kreacji Dźwięku posiądą wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury, sztuki filmowej i współczesnych multimediów. W przeciwieństwie jednak do innych uczelni stawiamy na praktykę i kreację dźwięku od samych podstaw. Od pomysłu, przez proces tworzenia aż do gotowego dzieła filmu, reklamy, czy gry. Studenci już na pierwszym roku nauki będą brać czynny udział w powstawaniu etiud i gier wraz ze studentami innych kierunków. Poznają także m.in. innowacyjne metody montażu dźwięku, nowoczesny workflow filmowy, technologie dźwięku interaktywnego i udźwiękawiania rzeczywistości wirtualnej, "mocupy", sampling, a także zawodowy język angielski, podstawy PR i budowania kariery w branży. Studenci będą wysyłani na plany filmowe, praktyki w studiach dźwiękowych, zdobędą wartościowe kontakty, które ułatwią im rozwijanie kariery i nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Sprzęt

Dla nowego kierunku Kreacji Dźwięku została specjalnie stworzona nowoczesna sala dydaktyczna.

Studenci będą pracowad m. in. na najnowszych wersjach oprogramowania Avid (Pro Tools) i Waves, oraz oprogramowaniu do rekonstrukcji dźwięku Izotope. Uczelnia dysponuje także profesjonalnym studiem postprodukcyjnym z reżyserką, osobnym pomieszczeniem do nagrań aktorów.

Szczegóły rekrutacji i program studiów: www.szkolafilmowa.pl

Zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 12.00 w kinie Elektronik.

W programie między innymi:

- spotkanie z Wykładowcami

- prezentacje i warsztaty

- zwiedzanie sali dydaktycznej, studia postprodukcyjnego.