FNTiS WZ UŁ zaprasza na wykłady i warsztaty

W dniach 18-25 kwietnia 2016 r. odbywa się XVI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykładów i warsztatów, jakie dla uczestników przygotował Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

PONIEDZIAŁEK, 18 kwietnia

"Psychologia reklamy - jak firmy zachęcają klienta do natychmiastowego zakupu"

Wykład/Warsztat - dla wszystkich zainteresowanych

Wykład ma na celu przekazanie wiedzy na temat elementów składowych reklamy wpływających na umysł i zmysły klienta. W trakcie warsztatu uczestnicy poznają zaś nowoczesne i tradycyjne mechanizmy psychologiczne wykorzystywane w reklamie, które mają za zadanie zainteresować klienta i zmotywować go do zakupu lub poparcia idei.

Prowadzący: dr Kamila Szymańska

Termin: 18.04.2016 r.; godz. 15.00-16.30

Twórcze eksploracje, czyli jak zdobywać wiedzę w niecodzienny sposób

Warsztat - dla studentów, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Warsztat skierowany do osób głodnych wiedzy lecz znudzonych standardowymi formami jej zdobywania. Zajęcia skierowane do każdego kto chce rozbudzić swój instynkt odkrywcy.

Prowadzący: mgr Patrycja Mizera-Pęczek

Termin: 18.04.2016 r.; godz. 16.00-17.30

"Homoresponsabilis"

Gra biznesowa - dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych (16+)

W czasie gry uczestnicy wcielają się w role przedsiębiorców, którzy prowadząc własne firmy muszą mierzyć się z różnymi wyzwaniami i podejmować trudne decyzje. Gra uczy przedsiębiorczości, pracy w grupie, negocjacji. Jest doskonałym przykładem uczenia się przez działanie.

Prowadzący: dr Agata Rudnicka, dr Janusz Reichel

Termin: 18.04.2016 r.; godz. 15.00-18.00

WTOREK, 19 kwietnia

"Naucz się uczyć biznesu"

Wykład/Warsztat - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Jesteśmy otoczeni różnymi organizacjami biznesowymi, których funkcjonowanie może być wysoce skomplikowane. Aby spróbować zrozumieć świat takich organizacji, należy przemówić do wyobraźni i spróbować je narysować. W pierwszej części spotkania, w wyobrażeniu organizacji, pomogą nam różne jej metafory. Każdy obraz wymaga jednak narracji. Ciekawa opowieść, uzupełniona obrazem, przeniesie nas w świat przygody. W części praktycznej uczestnicy, w zespołach, przygotują swoje metafory organizacji a następnie spróbują o każdej z nich opowiedzieć.

Prowadzący: dr Wojciech Ulrych

Termin: 19.04.2016 r.; godz. 16.00-17.30

ŚRODA, 20 kwietnia

"Role członków zespołu i jego skład. Skuteczna współpraca w zespole"

Warsztat - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Warsztat będzie miał na celu przede wszystkim rozwój kompetencji społecznych. Uczestnik spotkania poprzez przeprowadzone warsztaty uczy się: współdziałać i pracować w zespole, przyjmując w niej różne role; potrafi samodzielnie planować zadania, ustalać cele i określać priorytety służące realizacji wyznaczonego przez siebie lub innych zadania. Nastawione są na zdobycie praktycznych umiejętności budowania zespołu i poznania sposobów kreowania atmosfery efektywnej współpracy w zespole.

Prowadzący: mgr Izabela Różańska-Bińczyk

Termin: 20.04.2016 r.; godz. 15.00-18.00

CZWARTEK, 21 kwietnia

"Ściąganie - nauka czy sztuka? Nieco inny sposób zdobywania wiedzy"

Warsztat - dla studentów, uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych

Uczestnicy spotkania dowiedzą się co to jest ściąganie i jakie są jego konsekwencje. Na zajęciach będzie niepowtarzalna okazja aby ściągać i to zupełnie legalnie.

Prowadzący: Patrycja Deuter

Termin: 21.04.2016 r.; godz. 16.00-17.30

PIĄTEK, 22 kwietnia

"Modelowy zawrót głowy"

Warsztat - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Warsztat ma na celu wprowadzić w świat modelowania procesów biznesowych w firmach. Na przykładzie zabawy i prostych modeli uczestnicy przygotują swoje udoskonalenia i ocenią ich przydatność.

Prowadzący: dr hab. Bożena Matusiak

Termin: 22.04.2016 r.; godz. 16.00-17.30