Egzamin gimnazjalny 2016. Akcja "dzielmy się notatkami" rozpoczęta! [EGZAMIN GIMNAZJALNY NA TWITTERZE]

Egzamin gimnazjalny już za niecałe dwa tygodnie, ale gimnazjaliści udowadniają, że to nie czas na panikę, a na ostre powtórki. Na Twitterze dzielą się swoimi notatkami i opracowaniami z różnych przedmiotów i dziedzin, ułatwiając i systematyzując sobie nawzajem pracę.

Egzamin gimnazjalny 2016 #powtórkadoegzaminu

Jeśli jesteś tegorocznym zdającym, a twój poziom stresu sięga zenitu z powodu niekompletnej wiedzy i notatek, polecamy sięgnąć po pomocną dłoń tweetujących kolegów. Gimnazjaliści publikują swoje szkolne lub osobiste notatki z bardzo różnych dziedzin które, jak wynika z komentarzy, są dla większości ich rówieśników bardzo pomocne.

Egzamin gimnazjalny 2016 #dzielimysięwszystkimcomamy

Gimnazjaliści nie dzielą się tylko wzorami i datami powstań, ale także zamieszczają w swoich tweetach rady na to, jak dobrze i skutecznie zdać egzamin. Możemy poznać co najmniej kilka sposobów, jak bezstresowo przejść przez rozprawkę czy jakie lektury najlepiej powtórzyć tuż przed egzaminem.

Egzamin gimnazjalny 2016 #harmonogram

Egzamin gimnazjalny w tym roku rozpocznie się oficjalnie w poniedziałek, 18 kwietnia, a zakończy w środę, 20 kwietnia. Egzaminy zainaugurują testy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. We wtorek zdający zmierzą się z częścią matematyczno - przyrodniczą. Ostatniego dnia gimnazjaliści przystąpią do rozwiązania arkusza z języka obcego nowożytnego. Do wyboru mają język angielski lub niemiecki oraz dwa poziomy - podstawowy i rozszerzony.

embed

fot. CKE

Dyskutuj o egzaminie gimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa".