Kolacja Charytatywna SOS Wioski Dziecięce

28 lutego w Hotelu Marriott odbyła się pierwsza edycja Kolacji Charytatywnej. Środki zgromadzone podczas sprzedaży biletów zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Anna Starmach, Małgorzata Molska, Patryk Dziamski, Paweł Mieszała, Michał Kuter i Grzegorz Łapanowski - to tylko niektórzy spośród 13 wybitnych polskich kucharzy, którzy bez wahania zdecydowali się wspomóc organizację SOS Wioski Dziecięce i razem z Tomaszem Jakubiakiem przygotowali dla gości Hotelu Marriott wykwintną kolację. A wszystko w słusznej sprawie - środki zgromadzone podczas sprzedaży biletów i licytacji zasilą konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Menu stworzone przez wybitnych szefów kuchni naprawdę robi wrażenie. Znalazły się w nim między innymi: confitowany w maśle policzek z dzika, zupa z polskich ryb i grzybów hodowlanych, pierś z kaczki sous vide doprawiona kminkiem, a na deser białe brownie z pistacjami i tymiankiem. Pomysłodawcą i organizatorem Kolacji był Tomasz Jakubiak, wybitny kucharz, dziennikarz kulinarny oraz prowadzący programów "Jakubiak w sezonie" i Jakubiak lokalnie". Rolę gospodarza wieczoru pełnił Paweł Loroch - twórca pierwszego w naszym kraju radia kulinarnego. Obsługą gości zajmował się między innymi Paweł Gruba, manager sali z programu Hell's Kitchen.

W programie kolacji poza pysznymi daniami znalazły się także spektakl "Czerwony Kapturek", w którym wystąpiły Dzieci z Programu Umacniania Rodziny SOS w Nowakach, pokaz odcinka "Efekt Domina" poświęcony SOS Wioskom Dziecięcym, rozmowa z ambasadorką fundacji Dominiką Kulczyk oraz wzruszający występ Natalii Kukulskiej przy akompaniamencie Adama Sztaby. Zwieńczeniem wieczoru była licytacja. Całkowity dochód z Kolacji Charytatywnej ma na celu zebranie funduszy na rzecz opuszczonych i osieroconych dzieci, będących pod opieką stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Tomasz Jakubiak zapowiada, że pierwsza edycja Kolacji Charytatywnej to dopiero początek akcji: "Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz". Odbędą się kolejne kolacje i kulinarne eventy. Czekamy i trzymamy kciuki!

Możecie także zasilić konto stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięcej przekazując 1% podatku .