Chiny różnych prędkości

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich już w piątek 26 lutego o godz. 18:00 na pierwszy wykład z cyklu "Chińskie Vademecum: wyzwania modernizacji Chin".

Ponad wszelką wątpliwość Chiny stanowią przedmiot rosnącego zainteresowania tak badaczy, jak i publicystów całego świata. O Chinach napisano i powiedziano wiele. Niektórzy prognozują ich nieustanny wzrost w porządku systemu światowego, inni wieszczą ich rychły upadek. W ostatnich latach do kraju tego coraz liczniej podróżują polscy turyści, przedsiębiorcy i studenci. Co należy wiedzieć o współczesnych Chinach?

"Chińskie Vademecum: wyzwania modernizacji Chin" to cykl wykładów poświęconych różnym aspektom przemian Chińskiej Republiki Ludowej w ostatnich niemal czterech dekadach. Podczas tych spotkań specjaliści w przystępny sposób przybliżą następujące zagadnienia:

Program wykładów:

26 lutego (18:00) - dr Joanna Wardęga - Chiny różnych prędkości jako efekt modernizacji - spotkanie połączone z promocją książki "Współczesne społeczeństwo chińskie. Konsekwencje przemian modernizacyjnych".

18 marca (18:00) - dr hab. Łukasz Gacek - Chiński smok w smogu. Wyzwania środowiskowe i klimatyczne.

15 kwietnia (18:00) - prof. dr hab. Marlena Bernat - Ekonomiczne wyzwania współczesnych Chin.

20 maja (18:00) - dr Adina Zemanek - Nowe kobiety w nowych Chinach - role i obrazy

17 czerwca (18:00) - dr Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz - Obraz współczesnego społeczeństwa chińskiego w kinematografii.

Wstęp wolny!

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, sala Malinowa.