Akademia Dzieci - od marca w NInA rusza program warsztatów dla przedszkolaków i uczniów

Od początku marca do końca czerwca zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z edukacji medialnej oraz w zajęciach muzycznych, organizowanych w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA) na warszawskim Służewie. Wystarczy się zarejestrować!

Program Akademii Dzieci realizowany będzie w formie bezpłatnych warsztatów , adresowanych do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych . Najmłodsi będą mieli okazję zgłębić zagadnienia związane z edukacją medialną m.in. dotyczące zasad funkcjonowania Internetu, podstaw komunikacji, bezpieczeństwa w sieci czy tego, jak gromadzić, przechowywać czy archiwizować dane.

Z kolei zespół Muzykoteki Szkolnej , edukacyjnego portalu NInA pogłębiającego zainteresowanie muzyką klasyczną, zaprosi na cykl zajęć muzycznych . Będzie można m.in. poznać tajniki ludzkiego głosu, poczuć, że "rytm to jest to!", a także znaleźć odpowiedzi na pytania: co historia muzyki zawdzięcza bezsenności, czy co wspólnego ma z muzyką tkanina?

W warsztatach mogą wziąć udział zorganizowane grupy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych , a zajęcia dostosowane są każdorazowo do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci. Spotkania, prowadzone przez, doświadczonych w pracy z najmłodszymi, animatorów, pedagogów i muzyków, będą się odbywać w środę i piątek (warsztaty edukacji medialnej) oraz w co drugi czwartek (warsztaty muzyczne). Organizatorzy zapraszają przedszkolaki w wieku od 4 do 6 lat w godzinach 9.30-10.30, a dzieci ze szkół podstawowych od godz. 11.00 do 12.30.

Zasady uczestnictwa

Aby wziąć udział w programie warsztatów Akademii Dzieci, nauczyciel lub reprezentant instytucji powinien zgłosić swoich podopiecznych, akceptując regulamin i wybierając termin. Zgłoszenia przyjmowane są także telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 16.00 pod numerem +48 22 380 49 82.

Zarejestruj grupę dzieci https://forms.nina.gov.pl/akademia-dzieci-2/

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Badań NInA:

Grzegorz Krause:

grzegorz.krause@nina.gov.pl

+48 22 380 49 82