Nocne korki z wosu - wielka powtórka do matury

Nocą z 5 na 6 lutego br. w godzinach 18:00-2:00 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS odbędzie się nocna powtórka do matury materiału z zakresu szeroko pojętej wiedzy o społeczeństwie i historii najnowszej.

"Nocne korki z wosu" to świetna okazja, która w niekonwencjonalny i ciekawy sposób proponuje maturzystom utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy, zdobycie nowych umiejętności przydatnych do zadowalającego zdania egzaminu dojrzałości, jak również wybór kierunków studiów w obszarze nauk społecznych. Jest to także skuteczna edukacja przez łączenie teorii z praktyką, sprawdzenie się w sytuacji ekstremalnej, jaką jest nauka nocą, możliwość spotkania i poznania środowiska akademickiego, jego zwyczajów, a także zasad przyjętych na uczelni wyższej.

Podczas wykładów omówione zostaną zagadnienia: - modele ustrojowe państw demokratycznych, - polityka zagraniczna Polski wobec państw sąsiednich, - Senat RP - organy i funkcjonowanie - symulacja obrad, - geografia polityczna świata, - rodzina jako podstawowa jednostka społeczna, - demokracja w dobie Internetu i globalizacji, - studiuj z głową.