Zobacz atrakcje przygotowane przez WSPiA na Targi Edukacyjne w Rzeszowie

Prezentacje nowego wyposażenia Laboratorium Kryminalistycznego, Strzelnica Elektroniczna, interaktywnej gra ?Chomik Maciej? oraz lekcja współczesnej kryminalistyki to główne atrakcje przygotowane przez WSPiA na tegoroczne XI Podkarpackie Targi Edukacyjne. Na największym stoisku targowym -przygotowanym przez naszą Uczelnię - będzie można również poznać nowości w ofercie edukacyjnej na najbliższy rok akademicki. Impreza odbędzie się w dniach 2-3 lutego 2016 r. w rzeszowskiej hali Podpromie.

Do odwiedzenia stoiska targowego Wyższej Szkoły Prawa i Administracji zapraszamy we wtorek i środę (2 i 3 lutego 2016 r.) od 9:00 do 14:00. Przez dwa dni na tegorocznych maturzystów czekać będzie wiele atrakcji. Na stoisku WSPiA będzie można zobaczyć m.in. zestaw do tzw. antropologii kryminalnej (czaszki), zestawy do odontologii kryminalistycznej, oraz poznać sposoby identyfikacji człowieka na podstawie uzębienia.

WSPiA zaprezentuje także fantomy: zestawy pozoracji ran i urazów np. ran ciętych, rąbanych, tłuczonych, postrzałowych, oparzeniowych oraz ran pozorujących obrażenia odniesione w wypadku drogowym. Będą także fantomy prezentujące obrażenia człowieka, odniesione w wypadku drogowym. Studenci WSPiA zaprezentują zestawy symulacyjne do prezentacji skutków nadużycia alkoholu lub środków odurzających oraz narko i alko gogle.

Tradycyjnie już będzie można dowiedzieć się np. jak pobierane są odbitki palców oraz w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa. Odwiedzający będą mogli otrzymać pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbitkami swoich linii papilarnych. Ponadto będzie można spróbować swoich sił na nowoczesnej strzelnicy elektronicznej WSPiA. Do wyboru będzie kilka rodzajów treningu z użyciem repliki broni palnej.

Podczas tegorocznych Targów Edukacyjnych będzie można także zagrać w specjalnie przygotowaną przez WSPiA grę interaktywną - "Chomik Maciej". Gra działa z wykorzystaniem sensora Kinect do konsoli Xbox. Podczas rozgrywki należy zebrać jak najwięcej przedmiotów kojarzących się z WSPiA oraz ze studiowaniem. Dla najlepszych przewidziano nagrody m.in. maskotki "Chomika Macieja". Gra przygotowana została także w wersji na urządzenia mogilne.

Studenci będą także prezentować ofertę edukacyjną WSPiA przygotowaną na nowy rok akademicki. Maturzyści będą mogli dowiedzieć się jak wyglądają po zmianach studia w WSPiA. Studenci opowiedzą o wprowadzanym w miejsce tradycyjnych egzaminów zupełnie nowym, punktowym sposobie zaliczania przedmiotów, "Niezbędniku studenta" oraz Nowościach w Systemie Kształcenia Praktycznego i "Praktycznych Poniedziałkach".

W roku akademickim 2016/2017 WSPiA zaproponuje studentom sprawdzone, prowadzone od lat cztery kierunki studiów i kilkanaście ciekawych specjalności. Kandydaci na studia w WSPiA mogą wybrać Nowy Kierunek Studiowania - "administracja // zarządzanie" (studia I i II stopnia) z ciekawymi specjalnościami. Na kierunku "prawo" w WSPiA kandydaci mają do wyboru dwa profile kształcenia: aplikacyjny i ogólny. Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne WSPiA oferuje studia I i II stopnia z 5 specjalnościami.

Odwiedzający stoisko WSPiA, będą mogli także dowiedzieć się, jakie są warunki studiowania w WSPiA, jakie darmowe kursy i zajęcia oferuje uczelnia, jakie są zasady przyjęć na studia i przyznawania stypendiów oraz jak otrzymać miejsce w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim.

Stoisko Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowskiej Hali Podpromie będzie odwiedzać we wtorek i środę (2 i 3 lutego 2016 r.) od godziny 9:00 do 14:00.