Maria Skłodowska-Curie jako superbohaterka? Zobaczcie kreskówkę "Super Science Friends"!

Maria Skłodowska-Curie, Karol Darwin, Albert Einstein, Zygmunt Freud - to m.in. oni walczą ze złymi mocami za pomocą swoich nadprzyrodzonych zdolności. Na razie możemy obejrzeć pierwszy odcinek o ich przygodach. Czy powstaną następne?

Wszystkie jabłka Anglii znikają. Pozostała zaledwie garstka. Okazuje się, że sprawa sięga roku 1666. Bohaterowie muszą więc cofnąć się w czasie i rozwiązać zagadkę znikających owoców. Sprawa jest poważna, bo bez jabłek Izaak Newton nie sformułuje przecież teorii grawitacji!

To zapowiedź akcji pierwszego odcinka kanadyjskiej kreskówki o przygodach wybitnych naukowców.

 

Źródło: Super Science Friends/YouTube

Kto tworzy tę supergrupę? Tak przedstawia ich narrator:

"Nikola Tesla: znany entuzjasta gołębi oraz mistrz elektryczności.

Tapputi: Pierwszy Chemik Świata. Jej toniki i perfumy potrafią przyćmić umysły mężczyzn.

Karol Darwin posiada umiejętność przeobrażenia w dowolne zwierzę. Ale czy jego radykalna teoria rewolucji trzyma się kupy? Bóg wie.

Marie Curie. Mistrzyni Promieniowania. Zdecydowanie jest typem zasadniczej damy.

Zygmunt Freud. Nie jesteśmy do końca pewni, dlaczego tu jest...

Oraz najnowszy członek drużyny: 14-letni klon Alberta Einsteina."

Razem tworzą Super Naukowych Przyjaciół - Super Science Friends. Pomysłodawcą kreskówki jest pochodzący z Kanady Brett Jubinville, a animacje to dzieło twórców z Tinman Creative Studios. Pierwszy odcinek został sfinansowany dzięki datkom wpłaconym przez internautów za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Trwa zbiórka na realizację kolejnych części przygód super-naukowców.