Egzamin gimnazjalny 2016. Zobacz oficjalny HARMONOGRAM egzaminów!

Egzamin gimnazjalny 2016 jak co roku odbędzie się na wiosnę. CKE ustaliło już terminy wszystkich części egzaminu gimnazjalnego 2016. Kiedy gimnazjaliści napiszą poszczególne testy? Zobacz oficjalny harmonogram egzaminu gimnazjalnego 2016!

Egzamin gimnazjalny 2016. Kiedy rozpocznie się egzamin?

Według rozporządzanie CKE w tym roku szkolnym egzamin gimnazjalny rozpocznie się w poniedziałek 18 kwietnia. Pierwszego dnia gimnazjaliści napiszą egzamin z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Dzień później uczniowie ostatnich klas gimnazjów przystąpią do rozwiązywania arkuszy z zadaniami z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.

Egzamin gimnazjalny 2016. Do kiedy potrwa egzamin?

Egzamin gimnazjalny 2016 zakończy się w środę 20 kwietnia. Ostatniego dnia egzaminu gimnazjaliści napiszą test z języków obcych nowożytnych. Będą mieli do wyboru język angielski i język niemiecki. Tę część egzaminu gimnazjalnego można rozwiązywać na dwóch poziomach: podstawowym albo rozszerzonym.

Egzamin gimnazjalny 2016. Kiedy terminy dodatkowe?

Dla gimnazjalistów, którzy z wyjątkowych powodów nie będą mogli przystąpić do egzaminu gimnazjalnego w pierwszym terminie, CKE przygotowało dodatkowy termin egzaminów. Termin dodatkowy został ustalony na dni 1-3 czerwca 2016.

Egzamin gimnazjalny 2016. Zobacz SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM EGZAMINÓW

Zobacz dokładne daty i godziny rozpoczęcia testów w ramach egzaminu gimnazjalnego 2016 ustalone przez CKE:

embed

Fot. CKE

Egzamin gimnazjalny 2016. Kiedy wyniki?

Zarówno uczniowie, którzy przystąpią do egzaminu gimnazjalnego 2016 w kwietniu jak i uczniowie, którzy napiszą go w terminie dodatkowym poznają swoje wyniki w drugiej połowie czerwca. Termin ogłoszenia wyników egzaminu gimnazjalnego 2016 CKE ustaliła na dzień 17 czerwca. Zaświadczenia oraz informacje zostaną wydane zdającym w dniu 24 czerwca.