Ferie zimowe 2016: terminy i propozycje miejskie

Ferie zimowe 2016 odbędą się pomiędzy 18 stycznia a 28 lutego 2016 roku. Prezentujemy terminy ferii zimowych dla każdego województwa. Sprawdzamy również, jak można spędzić ferie w mieście.

Ferie zimowe 2016 - co robić? Sprawdzamy propozycje miejskie

Ferie zimowe 2016 to doskonała okazja do tego, by zregenerować siły przed drugim półroczem w szkole. Wielu uczniów spędzi ten czas na różnego rodzaju wyjazdach. A co z tymi, którzy w trakcie zimowych wakacji zostają w mieście? Wcale nie musi być nudno!

Ferie zimowe 2016 - propozycje z Warszawy

Jak informuje Urząd miasta Warszawa, w tym roku po raz dwunasty wystartuje akcja "Zima w mieście". To program skierowany do najmłodszych warszawiaków, spędzających ferie w stolicy. Uczestnicy mogą bezpłatnie uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach - m.in. kulturalnych, edukacyjnych, artystycznych, rekreacyjnych i sportowych.

Zajęcia w ramach "Zimy w mieście" odbywać się będą w punktach zorganizowanych w szkołach, w obiektach sportowych, domach kultury, klubach i innych placówkach. Wszystkie są bezpłatne, a całość programu jest organizowana i finansowana przez miasto stołeczne Warszawa.

Ferie zimowe 2016 - dla tych, którzy lubią sport

W ramach akcji "Zima w mieście" na młodych warszawiaków czeka ponad 70 obiektów sportowych. W sumie to 55 ośrodków sportu i rekreacji - pływalni, boisk oraz hal sportowych oraz 17 lodowisk. Codziennie z tych obiektów korzystać będzie mogło ponad pięć tysięcy osób. Większość obiektów sportowych udostępnianych będzie najmłodszym bezpłatnie, część jedynie dla grup z feryjnych placówek edukacyjnych.

Ferie zimowe 2016 - bezpłatna komunikacja miejska dla młodych warszawiaków

Za pośrednictwem dzielnicowych koordynatorów, wszystkie placówki uczestniczące w "Zimie w mieście" otrzymają karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów grup młodzieży komunikacją miejską. Podobnie jak w latach ubiegłych stołeczny ratusz zapewnia również przewóz dzieci niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich.