"Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" - program edukacyjny, który zainteresuje niejednego ucznia i nauczyciela!

18 grudnia miała miejsce premiera VII części "Gwiezdnych Wojen", z tej okazji wydawnictwo Nowa Era stworzyło projekt edukacyjny, który opiera się na wspomnianym filmie. "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" to pomysł na edukację pełną mocy!

"Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" czyli program edukacyjny Nowej Ery

"Gwiezdne Wojny" to saga, która łączy różne pokolenia. Obecnie do kin wchodzi kolejna część filmu, dzięki której ponownie młodzi, jak i starsi ludzie mogą oglądać opowieść o wybieraniu dobra lub zła. To także spojrzenie na uniwersalne wartości, chociażby takie jak praca nad sobą czy przyjaźń. Program edukacyjny "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" to przygoda dla uczniów oraz nauczycieli!

Jak wygląda program edukacyjny?

Program edukacyjny ruszył 7 grudnia uruchomieniem strony internetowej www.nowaera.pl/gwiezdne-wojny . Można na niej znaleźć scenariusze zajęć lekcyjnych do takich przedmiotów jak: język polski, język angielski oraz godziny wychowawczej na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Wspomniane scenariusze oparte są na życiu bohaterów "Gwiezdnych Wojen" np. księżniczki Lei, Padmé Amidali, Anakina Skywalkera. Materiały podzielono na dwie części: przed premierą "Przebudzenia Mocy" i po premierze. Dzięki programowi edukacyjnemu można poruszyć zagadnienia moralności, umiejętności dokonywania wyborów, podnoszenia się z niepowodzeń, tolerancji czy roli kobiet we współczesnym świecie. W przypadku języka angielskiego, można także rozbudować znajomość słownictwa uczniów.

Jak się zgłosić do programu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy"?

Program edukacyjny Nowej Ery jest kontynuacją edukacji filmowej prowadzonej przez wydawnictwo. Udział w programie jest bezpłatny. Nauczyciele mogą pobrać za darmo materiały do prowadzenia lekcji ze strony internetowej: www.nowaera.pl/gwiezdne-wojny .

"Niech moc będzie z Wami".

Więcej o: