Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 OPERON - test z języka angielskiego! HARMONOGRAM i najtrudniejsze pytania z ubiegłego roku

Próby egzamin gimnazjalny z Operonem zakończy się sprawdzianami z języków obcych. Większość polskich gimnazjalistów zdecydowała się na sprawdzenie swoich umiejętności z angielskiego. Przypominamy harmonogram jutrzejszych egzaminów oraz najtrudniejsze pytania z testu z języka angielskiego z ubiegłego roku.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - harmonogram testów z języków obcych

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem składa się trzech części. W czwartek, 10 grudnia, gimnazjaliści przystąpią do testów z języków obcych. Gimnazjaliści mogą napisać je na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Będzie to trzeci i ostatni etap tegorocznej akcji.

9:00 - próbny egzamin gimnazjalny - angielski lub niemiecki - poziom podstawowy. Czas na rozwiązanie testu to 60 minut

11:00 - próbny egzamin gimnazjalny - angielski lub niemiecki - poziom rozszerzony. Czas na rozwiązanie testu to 60 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - najtrudniejsze pytania z języka angielskiego z ubiegłego roku

W ubiegłym roku najtrudniejsze okazały się zadania, w których zdający słuchali wypowiedzi w języku angielskim i odpowiadali na związane z nimi pytania. Ten etap egzaminu wymaga dużej koncentracji w momencie odtwarzania nagrania, dlatego wiele osób może mieć z kłopot z udzieleniem prawidłowych odpowiedzi. Zdający popełnili w tego typu zadaniach najwięcej błędów. Przykładowo, wiele trudności sprawiło zadanie typu prawda/fałsz. W innym poleceniu słuchowym uczniowie mieli problem z określeniem, która z przedstawionych reakcji najlepiej pasuje do wypowiedzi w języku angielskim.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - dlaczego warto się przygotować?

Egzamin gimnazjalny to bardzo istotny moment w życiu zdających go osób. Jego wynik będzie miał decydujący wpływ na to, do jakiego liceum dostanie się uczeń po ukończeniu nauki w gimnazjum. Dzięki akcji organizowanej przez wydawnictwo Operon gimnazjaliści w całym kraju mają okazję do przetestowania swojej wiedzy przed kwietniowym egzaminem gimnazjalnym. Wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem mogą okazać się cenną wskazówką, co do tego, nad jaką częścią materiału należy jeszcze popracować. Tak jak w przypadku maturzystów, polecamy rozwiązywanie testów z ubiegłych lat. To pozwala na obiektywną ocenę stanu naszej wiedzy, a także sprawdzenie, jakiego typu zadania preferuje egzaminator.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - bądź na bieżąco na Facebooku!

Wszystkich gimnazjalistów, którzy w tym roku przystępują do egzaminu zapraszamy na naszego Facebooka Gimnazjalipsa! Tutaj znajdziecie potrzebne do nauki pomoce, a także będziecie mogli dyskutować na temat waszych przeczuć i opinii z innymi gimnazjalistami!

Dyskutuj o egzaminie gimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa".