Próbny egzaminy gimnazjalny z Operonem 2015/2016 część matematyczno-przyrodnicza - harmonogram i zadania z poprzedniego roku

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2015/2016 rozpoczyna się 8 grudnia. W ciągu 3 dni polscy gimnazjaliści sprawdzą swoją wiedzę z różnych obszarów wiedzy. Jak co roku, wśród zdających ogromne emocje wzbudza część matematyczno-przyrodnicza. Z myślą o nich przypominamy zadania, której pojawiły się na próbnym egzaminie gimnazjalnym w ubiegłym roku.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - harmonogram części matematyczno-przyrodniczej

Próbny egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej odbędzie się 9 grudnia. Najpierw, od godziny 9 uczniowie będą pisali test z przedmiotów przyrodniczych. Potrwa to 60 minut. Następnie, o godzinie 11 gimnazjaliści przystąpią do zadań matematycznych. Ta część z kolei potrwa 90 minut i zakończy się o godzinie 12.30.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - jakie zadania pojawiły się w arkuszach z matematyki?

Zdania, które pojawiły się w poprzednim roku na próbnym egzaminie gimnazjalnym w arkuszach z matematyki dotyczyły układów równań, geometrii i funkcji. Jedno z poleceń sprawdzało znajomość rzymskiego systemu zapisu cyfr.

Zadanie z części matematycznejZadanie z części matematycznej fot. Operon

Zadanie z części matematycznejZadanie z części matematycznej fot. Operon

Zadanie z części matematycznejZadanie z części matematycznej fot. Operon

Zadanie z części przyrodniczejZadanie z części przyrodniczej fot. Operon

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - jakie zadania pojawiły się w arkuszach z przedmiotów przyrodniczych?

W arkuszach z części przyrodniczej pojawiły się zadania dotyczące położenia na mapie państw europejskich. Na podstawie podanej skali mapy i długości zaznaczonej na niej rzeki, zdający musieli obliczyć rzeczywistą długość rzeki. Pojawiły się także zadania z chemii. W jednym z tego typu poleceń należało zaznaczyć właściwe reakcje chemiczne oraz ocenić prawdziwość stwierdzeń na podstawie układu okresowego pierwiastków.

Zadanie z części przyrodniczejZadanie z części przyrodniczej fot. Operon

Zadanie z części przyrodniczejZadanie z części przyrodniczej fot. Operon

Zadanie z części przyrodniczejZadanie z części przyrodniczej fot. Operon

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - dlaczego warto się przygotować?

Egzamin gimnazjalny to bardzo istotny moment w życiu zdających go osób. Jego wynik będzie miał decydujący wpływ na to, do jakiego liceum dostanie się uczeń po ukończeniu nauki w gimnazjum. Dzięki akcji organizowanej przez wydawnictwo Operon gimnazjaliści w całym kraju mają okazję do przetestowania swojej wiedzy przed kwietniowym egzaminem gimnazjalnym.

Wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem mogą okazać się cenną wskazówką, co do tego, nad jaką częścią materiału należy jeszcze popracować. Tak jak w przypadku maturzystów, polecamy rozwiązywanie testów z ubiegłych lat. To pozwala na obiektywną ocenę stanu naszej wiedzy, a także sprawdzenie, jakiego typu zadania preferuje egzaminator.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - arkusze i klucze odpowiedzi z części matematyczno-przyrodniczej z ubiegłego roku

Dla tych, którzy nie rozwiązywali jeszcze testów z ubiegłego roku, podsyłamy arkusze z próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem 2014/2105 z części matematyczno-przyrodniczej!

Próbny egzamin gimnazjalny 2014/2015 - część matematyczno - przyrodnicza [Arkusze]

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2015/2016 - bądź na bieżąco na Facebooku!

Wszystkich gimnazjalistów, którzy w tym roku przystępują do egzaminu zapraszamy na naszego Facebooka Gimnazjalipsa! Tutaj znajdziecie potrzebne do nauki pomoce, a także będziecie mogli dyskutować na temat waszych przeczuć i opinii z innymi gimnazjalistami!

Dyskutuj o egzaminie gimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa".