Olimpiada prawnicza Łazarskiego - za nami pierwszy etap

Pierwszy etap ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich za nami! W olimpiadzie wzięło udział ponad 600 uczniów ze 110 szkół średnich. Przed nami jeszcze dwa z trzech etapów!

Jak wyglądał pierwszy etap olimpiady prawniczej Łazarskiego?

Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ 110 szkół średnich z całej Polski wzięło udział w pierwszym etapie. Etap ten miał formę testu i odbywał się w szkołach uczestników. Najlepsze wyniki osiągnęły Karina Krzoska i Roksana Melkowska.

Jaki jest cel tego konkursu?

Olimpiada skierowana jest do uczniów z liceów i techników. Dzięki niej uczestnicy mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę oraz nawiązać nowe kontakty, ale również rozwinąć swoją wiedzę z zakresu prawnego. Główną nagrodą jest wyjazd do instytucji unijnych w Brukseli, Luksemburgu lub Strasburgu, przeznaczony dla trojga zwycięzców. Finał olimpiady odbędzie się w siedzibie Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Co czeka uczestników w drugim etapie olimpiady Łazarskiego?

Drugi etap olimpiady odbędzie się 16 grudnia na szczeblu okręgowym. I w tym przypadku olimpijczycy będą rozwiązywać testy pisemne, z tą różnicą, że zostaną one wzbogacone o zadania otwarte, które mają za zadanie sprawdzić praktyczną wiedzę uczestników.