Matura próbna z OPERONEM, HISTORIA. Dzisiaj maturzyści napiszą próbną maturę z przedmiotów dodatkowych. Zeszłoroczne PYTANIA

Matura próbna z Operonem już się kończy. Dzisiejszy dzień jest ostatnim, kiedy to uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę przed właściwym egzaminem. Próbna matura z historii jest jednym z dodatkowych egzaminów. Jak wyglądały zeszłoroczne pytania?

Próbna matura z Operonem 2015/2016 - historia. Harmonogram egzaminu

Ostatni dzień programu - matura próbna z Operonem - przeznaczony jest na egzaminy z przedmiotów dodatkowych. Uczniowie mogą napisać próbną maturę z historii, WOS-u, biologii, chemii, fizyki i geografii.

9:00 - matura próbna z Operonem - historia lub inny przedmiot dodatkowy. Uczniowie mają 180 minut na napisanie tego egzaminu.

Matura próbna z Operonem - historia. Jakie były zeszłoroczne pytania?

W zeszłym roku, w ramach próbnej matury z historii, pytano uczniów o rodzaje pisma i kraje, w których się nimi posługiwano. Polecenia wymagały też znajomości budowli Starożytnego Rzymu, szyków bojowych, dziejów Bolesława Chrobrego czy lokacji. Zeszłoroczna matura próbna z historii, jak każdy egzamin z historii, zawierała pięć tematów do opracowania. Trzeba było wyjaśnić np. dlaczego rzeki były ważne dla cywilizacji egipskiej, dlaczego okres dzielnicowy był czasem rozwoju gospodarczego i kulturalnego lub scharakteryzować sytuację polityczną Niemiec po II wojnie światowej.

Matura próbna z historii - Operon - zeszłoroczne wyniki

Próbna matura z historii, to egzamin, który zeszłoroczni maturzyści napisali średnio na 47 proc. Co w zeszłym roku przysporzyło najwięcej problemów uczniom? Zadanie 21, w którym trzeba było wyjaśnić dlaczego przebieg szlaku rowerowego, poprowadzonego wzdłuż żelaznej kurtyny, nie pokrywał się z granicą, którą nakreślił Churchill. Ciekawe, które zadania będą trudne na tegorocznej próbnej maturze.

Próbna matura z historii - Operon 2015/2016 - wyniki, odpowiedzi, arkusze

Matura próbna z historii (Operon) - "Jakie były pytania?", "Gdzie mogę znaleźć odpowiedzi próbnej matury z historii?", "Czy są arkusze maturalne z historii (matura próbna operonu)?".

Na te i inne pytania dotyczące próbnej matury z Operonem będziemy odpowiadać przez cały dzień na naszej stronie oraz naszym fanpage. Już dzisiaj opublikujemy arkusze maturalne i odpowiedzi z matury próbnej (historii). Zachęcamy wszystkich maturzystów do odwiedzania!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę".

Więcej o: