Matura próbna z OPERONEM, BIOLOGIA. Już dzisiaj uczniowie piszą ostatnie próbne matury z Operonem. Sprawdź zeszłoroczne PYTANIA

Matura próbna z przedmiotów dodatkowych - chemii, biologii czy geografii, to dziedziny wiedzy, z którymi zmierzą się dzisiaj maturzyści. Uczniowiej o 9:00 napiszą maturę próbną z biologii. Zobacz jak wyglądały zeszłoroczne pytania!

Matura próbna z Operonem 2015/2016 - biologia. Harmonogram egzaminu

27 listopada to ostatni dzień programu - matura próbna z Operonem 2015/2016. Dzisiejszego dnia maturzyści napiszą egzaminy z przedmiotów dodatkowych - jednym z nich jest biologia. Ci, którzy nie chcą pisać matury z biologii mogą wybrać inne egzaminy np. z chemii, geografii, fizyki czy historii.

9:00 - próbna matura z Operonem - biologia. Na napisanie tej matury próbnej maturzyści mają 180 minut.

Próbna matura z Operonem - biologia. O co pytano w zeszłym roku?

Rok temu na maturze próbnej z biologii uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat grup związków, typów komórek i ich funkcji, budowy wirusa, oddychania czy szkieletu ludzkiego. Zadania polegały na zbudowaniu diagramu słupkowego, przyporządkowaniu elementów, uporządkowaniu chronologicznym procesów (np. układu krwionośnego) czy podaniu nazw wskazanych elementów (np. kolana).

Matura próbna z biologii, Operon - zeszłoroczne wyniki

Matura próbna z biologii, to egzamin, który zeszłoroczni maturzyści napisali średnio na 33 proc. To bardzo mało, jeśli brać pod uwagę progi punktowe szkół wyższych. Co było najtrudniejsze na zeszłorocznej próbnej maturze z biologii? Największą trudnością dla uczniów było zadanie 21. Na podstawie tekstu zamieszczonego w arkuszu maturalnym trzeba było napisać jaki typ specjacji został opisany w fragmencie (swoją odpowiedź należało uzasadnić). Ciekawe, co na dzisiejszej próbnej maturze z biologii będzie najtrudniejsze dla uczniów?

Matura próbna z biologii, Operon 2015/2016 - arkusze maturalne oraz odpowiedzi

Próbna matura z biologii - chcesz wiedzieć jak dobrze poszedł ci egzamin? Wszyscy tegoroczni maturzyści będą mogli sprawdzić na naszej stronie jakie otrzymają wyniki, dzięki odpowiedziom, które umieścimy na naszej stronie. Dodatkowo osoby, które nie miały okazji napisać maturę próbną z Operonem 2015/2016, będą mogły się sprawdzić dzięki arkuszom, jakie stale publikujemy.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę".

Więcej o: