Matura próbna OPERON - język polski, poziom podstawowy. TEMATY WYPRACOWAŃ

Matura próbna z Operonem rozpoczęła się dziś od próbnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. O 14:00 część maturzystów przystąpi do matury próbnej z polskiego na poziomie rozszerzonym. Znamy już tematy wypracowań z poziomu podstawowego. Jakie lektury pojawiły się w arkuszach maturalnych na maturze próbnej z języka polskiego?

Matura próbna z Operonem. Matura polski - wypracowanie

W tym roku w arkuszach maturalnych z próbnej matury z języka polskiego na poziomie podstawowym pojawiła się "Antygona" Sofoklesa i wiersz Jana Kasprowicza. W przypadku pierwszego tematu należało odwołać się do jednego z utworów antycznych oraz wybranego tekstu kultury. Maturzyści, którzy wybrali wiersz Kasprowicza musieli dokonać jego interpretacji.

Matura próbna OPERON - matura na Twitterze

Jak zawsze po próbnych egzaminach maturzyści dzielili się swoimi opiniami w mediach społecznościowych. Na Twitterze pojawiały się różne opinie - wielu maturzystów uznało, że próbna matura z Operonem nie poszła im za dobrze.

Pojawiły się jednak również komentarze mówiące o tym, że próbna matura z języka polskiego wcale nie była taka trudna.

Matura próbna z Operonem - ARKUSZE I WYNIKI

Arkusze maturalne z próbnej matury z Operonem z języka polskiego zostaną opublikowane na stronie Edulandia.pl już jutro o godzinie 11. Maturzysto, sprawdź, jak ci poszła matura próbna z Operonem!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę".

Więcej o: