Próbna matura z OPERONEM z języka polskiego - była "Antygona" i Kasprowicz. Maturzyści: "Ten temat mnie trochę zabił"

Próbna matura z Operonem 2015/2016 rozpoczęta! Przed godziną 12 zakończył się próbna matura z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jakie lektury pojawiły się w arkuszach maturalnych i jakie są wrażenia po próbnej maturze? Przekazujemy opinie tegorocznych maturzystów na temat egzaminu!

Próbna matura z Operonem z języka polskiego: Sofokles i Kasprowicz

Na próbnej maturze 2015/2016 z Operonem maturzyści mieli do wyboru jeden z dwóch tematów wypracowania. Pierwszy dotyczył "Antygony" Sofoklesa, a drugi wiersza Jana Kasprowicza. Było to spore zaskoczenie dla uczniów, którzy stawiali na to, że wśród tytułów, które pojawią się w tematach wypracowań znajdą się np. "Lalka" Bolesława Prusa czy "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Klucz odpowiedzi do zadań z dzisiejszego egzaminu pojawi się w środę 25 listopada o godz. 11 na portalu Edulandia.pl!

Matura próbna z Operonem - polski na poziomie podstawowym - "Katastrofa"

Jak zawsze po próbnych egzaminach maturzyści dzielili się swoimi opiniami w mediach społecznościowych. Na Twitterze pojawiały się różne opinie - wielu maturzystów uznało, że próbna matura z Operonem nie poszła im za dobrze.

Matura próbna OPERON. Pozytywne komentarze - "Nie była zła"

Wśród tegorocznych maturzystów znaleźli się także tacy, którzy uznali tegoroczną próbną maturę z Operonem za łatwą.

Próbna matura z Operonem - bądź na bieżąco na Facebooku!

Wszystkich maturzystów zapraszamy również na nasz fanpage Ożeż w maturę! Tutaj znajdziecie wszystkie istotne informacje na temat egzaminu maturalnego, a także uzyskacie różnego rodzaju pomoce naukowe (arkusze z poprzednich lat, wzory, porady). Co najważniejsze, tutaj możecie dzielić się waszymi wrażeniami i przeczuciami z innymi maturzystami! Wsparcie 24 godziny na dobę!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: