Próbna matura z Operonem - sprawdź arkusze z języka polskiego (poziom rozszerzony)

Próbna matura z Operonem rozpocznie się już 24 listopada. Pierwszym przedmiotem, z jakim zmierzą się tegoroczni maturzyści będzie język polski. Do egzaminu zostało jeszcze kilka dni. W tym okresie warto zorientować się, jakiego typu zadania pojawiły się w ubiegłych latach. Jeśli zdajesz egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym zapoznaj się z arkuszami z próbnej matury z poprzedniego roku.

Próbna matura z Operonem - warto sprawdzić swoje umiejętności

Próbna matura z Operonem to ogólnokrajowa akcja, do której od wielu lat przystępuje większość polskich maturzystów. W ciągu kilku dni mają okazję sprawdzić wiedzę z przedmiotów, które zamierzają zdawać na majowym egzaminie maturalnym. Listopad to dobry moment do tego, by realnie ocenić swoje umiejętności i zacząć nadrabiać zaległości.

Próbna matura z polskiego - co pojawiło się w ubiegłym roku?

Uczniowie przystępujący do próbnej matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym w listopadzie 2014 r. musieli napisać tekst na jeden z dwóch tematów. Zadanie pierwsze dotyczyło tekstów "Zwał" Sławomira Shuty oraz "Kieszonkowego atlasu kobiet" Sylwii Chutnik. W tym przypadku należało dokonać interpretacji porównawczej wskazanych fragmentów. Temat drugi odnosił się do tekstu "Przeciw poetom" Witolda Gombrowicza. Należało określić, jaki problem został poruszony w tekście przez pisarza oraz zająć stanowisko wobec rozwiązania przyjętego przez autora, odwołując się do przytoczonego tekstu oraz innych tekstów kultury. W obu przypadkach wypracowania maturzystów musiały liczyć co najmniej 300 słów.

Próbna matura z polskiego - arkusze

24 listopada, godz. 14 - próbna matura Z Operonem 2015/2016, Język polski, poziom rozszerzony [Zobacz arkusze i odpowiedzi]

Próbna matura z Operonem 2015/2016 - bądź na bieżąco na Facebooku!

Wszystkich maturzystów zapraszamy również na fanpage Ożeż w maturę! Tu znajdziecie wiele istotnych informacji na temat egzaminu maturalnego, a także uzyskacie różnego rodzaju pomoce naukowe (arkusze z poprzednich lat, wzory, porady). Co najważniejsze, tutaj możecie dzielić się waszymi wrażeniami i przeczuciami z innymi maturzystami! Wsparcie maturalne 24 godziny na dobę!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: