Próbna matura z Operonem 2014/2015 - zobacz arkusze z języka niemieckiego!

Próbna matura z Operonem rozpocznie się już 24 listopada. Trzeciego dnia egzaminów (26 listopada) uczniowie zmierzą się z testami z wybranych języków obcych. Jak co roku duża część maturzystów zdecydowała się na język niemiecki. Z myślą o nich przypominamy, co znalazło się na maturze próbnej z tego przedmiotu w ubiegłym roku.

Próbna matura z Operonem - jak się przygotować?

Matura z Operonem to bezpłatny próbny egzamin, dzięki któremu uczniowie liceów i techników mogą sprawdzić swoje przygotowanie do majowego egzaminu dojrzałości. Projekt rozpoczął się w 2007 roku i cieszy się obecnie dużą popularnością wśród polskich maturzystów. Jedną z najlepszych metod przygotowawczych do testów jest rozwiązywanie arkuszy z poprzednich lat. Dzięki temu dowiadujemy się, jakiego typu zadania i tematy preferują nasi egzaminatorzy.

Próbna matura z niemieckiego - co pojawiło się w ubiegłym roku?

Próbna matura z języka niemieckiego sprawdzała umiejętność rozumienia tekstów pisanych i słuchanych oraz znajomość środków językowych. Na poziomie podstawowym maturzyści otrzymali zadanie napisania krótkiego komentarza do artykułu w gazecie (80-130 słów). W tekście zdający powinien uwzględnić: kim jest i z jakiego powodu zdecydował się na napisanie komentarza, pogląd na temat zjawiska graffiti z uwzględnieniem przykładów z życia oraz opinię swoich rodziców na ten temat. Na poziomie rozszerzonym należało napisać dłuższą wypowiedź na jeden z dwóch tematów (200-250 słów). W rozprawce, maturzyści opisywali pogląd na temat diety z punktu widzenia osoby zmagającej się z zaburzeniami odżywiania (wraz z uwzględnieniem opinii dietetyka). Wybierając drugi temat, należało napisać list do gazety i przedstawić swój punkt widzenia na temat wyboru miejsca studiów.

wsfwsf wsf

Próbna matura z niemieckiego - sprawdź arkusze!

26 listopada, godz. 9 - próbna matura Z Operonem 2015/2016, Język niemiecki, poziom podstawowy [Zobacz arkusze i odpowiedzi]

26 listopada, godz. 14 - próbna matura Z Operonem 2015/2016, Język niemiecki, poziom rozszerzony [Zobacz arkusze i odpowiedzi]

Próbna matura z Operonem 2015/2016 - bądź na bieżąco na Facebooku!

Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszamy na fanpage Ożeż w maturę! Tu znajdziecie ważne informacje na temat egzaminu maturalnego, a także uzyskacie wiele pomocy naukowych. Tutaj podzielicie się swoimi wrażeniami i przeczuciami z innymi maturzystami!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę".

Więcej o: