Próbna matura z matematyki odbędzie się już jutro! Zobacz zeszłoroczne pytania z poziomu rozszerzonego

Próbna matura z matematyki 2015/2016 odbędzie się 25 listopada. Uczniowie zmierzą się z zadaniami z poziomu podstawowego oraz rozszerzonego. Próbna matura z Operonem to bardzo dobra możliwość na sprawdzenie swoich umiejętności. Sprawdź, co jeszcze trzeba powtórzyć.

Próbna matura z Operonem - co to za akcja?

Matura próbna z Operonem to wydarzenie, w ramach którego przeprowadzane są egzaminy z dziesięciu przedmiotów w całej Polsce. W 2007 roku akcja została zorganizowana po raz pierwszy - od tego czasu cieszy się ogromną popularnością - co roku 70 % uczniów klas maturalnych bierze w niej udział.

Matura próbna z matematyki, poziom podstawowy - jakie pytania pojawiły się w zeszłym roku?

Podczas zeszłorocznej próbnej matury z Operonem uczniowie musieli rozwiązać zadania, które dotyczyły wzoru rekurencyjnego, obliczania przekroju, odległości wyznaczonego punktu od prostej, granicy ciągu. Należało wykazać się znajomością trójmianu kwadratowego, ekstremum lokalnego czy funkcji trygonometrycznych.

W zeszłym roku średni wynik matury próbnej z matematyki (poziom rozszerzony) wynosił 30%. Największą trudność sprawiło uczniom zadanie, w którym należało wykazać, że jeden z punktów ma określoną wartość. W poleceniu podano wyznaczony punkt po wprowadzeniu środkowej oraz prostej (zadanie 14).

Próbna matura z matematyki z Operonem 2014/2015 [Zobacz arkusze i odpowiedzi próbnej matury 2014/2015]

Próbna matura z Operonem 2015/2016 - matematyka. Jak wygląda harmonogram?

25 listopada uczniowie napiszą próbną maturę z matematyki. Arkusze maturalne Operonu zostały podzielone na dwie części, podstawową oraz trudniejszą, rozszerzoną:

9:00 - próbny egzamin maturalny z matematyki, poziom podstawowy. Uczniowie będą pisali egzamin przez 170 minut.

14:00 - próbny egzamin maturalny z matematyki, poziom rozszerzony. Uczniowie będą pisać egzamin przez 180 minut.

Tego dnia, między próbnymi maturami, zaplanowana jest przerwa, która będzie trwać od 11:50 do 14:00.

Odpowiedzi z matury próbnej Operonu oraz arkusze maturalne - matematyka.

Na stronie edulania.pl będą się sukcesywnie pojawiały arkusze maturalne i odpowiedzi z matematyki. Już na drugi dzień uczniowie będą mogli sprawdzić swoje odpowiedzi z matury próbnej 2015/2016 na naszym portalu.

Więcej o: