Próbna matura z matematyki już w tym miesiącu! Sprawdź zeszłoroczne pytania z poziomu podstawowego

Próbna matura z matematyki 2015/2016 odbędzie się już w tym miesiącu. 25 listopada uczniowie otrzymają arkusze maturalne z poziomu podstawowego oraz rozszerzonego. Zobacz, co warto jeszcze przypomnieć.

Próbna matura z Operonem - co to za wydarzenie?

Matura próbna z Operonem to akcja, w której uczestniczy co roku 70 % maturzystów. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2007 roku. Od tamtej pory uczniowie z całej Polski mogą sprawdzać swoją wiedzę z dziesięciu przedmiotów maturalnych już w listopadzie.

Matura próbna z Operonem, matematyka, poziom podstawowy - jakie pytania pojawiły się w zeszłym roku?

Podczas zeszłorocznej próbnej matury z matematyki uczniowie, w zadaniach otwartych, musieli rozwiązać równania, nierówności oraz wyznaczyć współrzędne punktu. Dodatkowo wykazać się znajomością trójmianu kwadratowego, ciągów i funkcji trygonometrycznych. W pytaniach zamkniętych maturzyści musieli wybrać jedną spośród czterech odpowiedzi. Pojawiły się pytania o funkcje, trygonometrię, liczby naturalne czy pola figur geometrycznych.

W zeszłym roku średni wynik z matury próbnej z matematyki (poziom podstawowy) wynosił 39 %. Największą trudność sprawiło uczniom zadanie, w którym należało wykazać, że równianie jest prawdziwe (polecenie 31).

Próbna matura z Operonem 2014/2015. Matematyka, poziom podstawowy (nowa matura) [Zobacz arkusze i odpowiedzi próbnej matury 2014/2015]

Matura próbna z matematyki 2015/2016 - jak wygląda harmonogram?

Uczniowie będą pisać próbną maturę z matematyki 25 listopada. Arkusze maturalne Operonu zostały podzielone na dwie części, podstawową oraz trudniejszą, rozszerzoną:

9:00 - rozpocznie się próbny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Test będzie trwać 170 minut.

14:00 - rozpocznie się próbny egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. Test będzie trwać 180 minut.

Od 11:50 do 14:00 zaplanowana jest przerwa.

Arkusze maturalne i odpowiedzi z matury próbnej Operonu

Wszystkie arkusze maturalne z próbnej matury z matematyki oraz odpowiedzi do nich będą się pojawiały na stronie edulandia.pl! Już na drugi dzień uczniowie, którzy przystąpili do próbnej matury z matematyki, będą mogli sprawdzić, jak im poszło.

Więcej o: