Kreatywni gimnazjaliści mają szansę wyjechać do Chin. Warto ich wesprzeć!

Julia, Weronika, Natalia, Paulina, Piotrek i Alek to gimnazjaliści z Józefowa. Ich drużyna, The Power of Imagination, zajęła 2. miejsce na wrocławskiej Olimpiadzie Kreatywności. Tym samym mogą reprezentować nasz kraj na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności. Jest jeden haczyk - brakuje im jeszcze 6 tys. złotych.

Potęga wyobraźni w wykonaniu gimnazjalistów

Drużyna The Power of Imagination zakwalifikowała się do azjatyckiej edycji olimpiady jako jeden z zaledwie 8 zespołów z Polski. Podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności - Oczyma Wyobraźni skład z Józefowa musiał wykonać dwa zadania.

Pierwsze polegało na wystawieniu przedstawienia teatralnego, którego tematem była fobia i sposób jej przezwyciężania. Drugim zadaniem było "wyzwanie na już", na wykonanie którego gimnazjaliści mieli zaledwie 5 minut. Poradzili sobie jednak śpiewająco, bo na poziomie ogólnopolskim zajęli 2. miejsce.

 

Pekin czeka, czas ucieka

Teraz uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Józefowie im. Łączniczek Armii Krajowej liczą na wsparcie finansowe ze strony darczyńców. Aby mogli wyjechać do Pekinu, gdzie odbędzie się Azjatycka Olimpiada Kreatywności, muszą uzbierać jeszcze 6 tys. zł. Czas ucieka, bo olimpiada w Pekinie odbędzie się między 1 a 7 grudnia.

"Koszt uczestnictwa jednej osoby to 5 tys. zł. Musimy zebrać 40 tys. zł. Większą część wpłacą nasi rodzice i sponsorzy" - wyjaśniają gimnazjaliści na stronie swojego projektu w ramach platformy wspieram.to .

"Chcemy jechać do Chin, bo wiemy, że możemy z dumą reprezentować Polskę. Możemy brać udział w kolejnym etapie programu Destination ImagiNation, który jest największym programem edukacyjnym w Polsce i jednym z większych na świecie. Skoro program wspiera NASA, to znaczy że warto w nim uczestniczyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu programowi oraz udziale w Olimpiadzie w Pekinie zdobędziemy kompetencje i doświadczenie, które wykorzystamy w naszym dorosłym życiu" - uzasadniają swoją chęć dalszego uczestnictwa w programie gimnazjaliści z Józefowa.

Wyobraźnia przeciwko ograniczeniom

Destination ImagiNation to największy na świecie program dla dzieci i młodzieży, zorientowany na kreatywne rozwiązywanie problemów w praktyce. Program tworzą kilkuosobowe zespoły dzieci i młodzieży wraz z trenerami. Olimpiada bazuje na koncepcji myślenia rozbieżnego zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Drużyny w ciągu roku szkolnego rozwijają swoją kreatywność, ćwiczą umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów w niedoborze czasu, materiałów i dostępnej wiedzy.