Próbny test gimnazjalny 2015/2016 w grudniu. Sprawdź pytania zeszłoroczne z części matematyczno-przyrodniczej

Próbny egzamin z Operonem odbędzie się już za miesiąc tj. od 8 do 10 grudnia. Uczniowie będą pisać testy z części humanistycznej (język polski, historia, WOS) oraz matematyczno-przyrodniczej (matematyka, chemia, biologia, geografia, fizyka). Zobacz, co warto jeszcze powtórzyć!

Próbny test gimnazjalny z części przyrodniczej - harmonogram

Egzamin próbny 2015/2016 z części matematyczno-przyrodniej zostanie przeprowadzony 9 grudnia, będzie podzielony na dwa bloki - matematyczny i przyrodniczy.

09:00-10:00 - Test gimnazjalny z części przyrodniczej - sprawdź, co jeszcze musisz powtórzyć- pobierz arkusz

Próbny egzamin gimnazjalny - przedmioty przyrodnicze, przykładowe pytania

W zeszłorocznej edycji próbnego egzaminu gimnazjalnego z nauk przyrodniczych pytano m.in. o strefy klimatyczne, rozpuszczalność niektórych soli, energię potencjalną czy cechy budowy stawonogów.

Polecania polegały na przyporządkowaniu zdań, wskazaniu poprawnej odpowiedzi oraz zaznaczeniu czy dane zdanie jest prawdziwe lub fałszywe.

Próbny egzamin gimnazjalny z części matematycznej - harmonogram

Próbny test 2015/2016 z części matematyczno-przyrodniczej będzie miał miejsce 9 grudnia, zostanie podzielony na dwa bloki matematyczny i przyrodniczy.

11:00-12:30 - Egzamin z matematyki - sprawdź, co jeszcze musisz powtórzyć - pobierz arkusz

Próbny test gimnazjalny - matematyka, przykładowe pytania

W zeszłym roku na próbnym egzaminie gimnazjalnym z matematyki trzeba było wykazać się znajomością np. prawdopodobieństwa, liczb rzymskich, układów współrzędnych.

Na egzaminie trzeba było m.in. wskazać, które ze zdań jest fałszywe, odczytać wartości z wykresów czy wybrać poprawną odpowiedź.